Ultrasonik mesafe ölçücü

Başlatan XX_CİHAN_XX, 14 Aralık 2006, 10:48:09

XX_CİHAN_XX

Arkadaşlar bu sitede erkan arkadaşımızın çeviri yaptığı bir çalışma var.Pic ile ultrasonik mesafe ölçümü ile ilgili.Fakat verilen kaynak kodları faklı bir asm kullanılarak yazılmıs derleme yapamıyorum.Bildiğiniz alternatif bir kaynak var mı?Bu projeyi yapmak istiyorum fakat daha önce deneyen arkadaşlar varsa tecrübelerini öğrenmek isterim.
Saygılarımla...
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

XX_CİHAN_XX

Erkan arkadaşımız programı istediğim şekle (mpasm ye gore) getirmiş daha once

http://picproje.org/index.php/topic,5613&highlight=ultrasonik+mesafe

Bu şekliyle deneyen oldu mu hiç.Sıkıntısız çalışır mı  :?:
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

ipek

tasm epe magazin dergisinin sikca kullandigi temel assemblerdir kendi sitesinde yada mirror sitelerinde dos yada windows bazinda calisan ucretsiz indirilebilecek versiyonlari mevcuttur ozel bir islem yapmaya gerek kalmadan tek bir tus ile tasm'da mpasm dosyasi uretebilir....
kolay gelsin
not epemagazin bu dosyayi 5 yil icerisinde en az 5 kere degistirdi (tape,ultrasonic.asm)
elimdeki bu konudaki dokumanlar  
http://rapidshare.com/files/7442039/Epesonic.rar.html

XX_CİHAN_XX

@ipek verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ama buradakilerde açıkçası benim bulabildiklerimden cok farklı değil:(
Bu devre geçmişte baya bir konuşuldu uygulayan yada uygulama sonuçlarnı bilen birisi tecrübelerini aktarırsa yapıp yapmama konusunda bir karar verebilirim.Yardımlarınız için teşekkürler.

XX_CİHAN_XX

Sanırım zamanında projeyı deneyen arkadaşlar artık foruma ugramıyor.
Neyse projeyi denemeye karar verdim program çalışmazsada kendim yazmaya çalışıcam.Gelişmeleri paylaşırım.Herkese iyi günler...