Proteus'ta FPGA simule etmek mümkün mü?

Başlatan dalavi, 14 Aralık 2006, 23:08:55

dalavi

selam arkadaslar,

vhdl ile yazilmis programlari proteusta (ISIS) simule etme imkani varmi?
umarim bukanuda birsinin bilgisi vardir.
Tesekkürler.

igudenler

malesef proteus ta verilog veya vhdl simülatörü yok
fakat "tina designer" adlı programda vhdl simülasyonuna önem verilmiş ama onda da proteus kadar çevresel komponent yok :( proteus bu programlanabilir lojik olayını neden ciddiye almıyor anlamış değilim
10 çeşit insan vardır  binary saymayı bilenler  ve bilmeyenler...

ground

Alıntı yapılan: "igudenler"malesef proteus ta verilog veya vhdl simülatörü yok
fakat "tina designer" adlı programda vhdl simülasyonuna önem verilmiş ama onda da proteus kadar çevresel komponent yok :( proteus bu programlanabilir lojik olayını neden ciddiye almıyor anlamış değilim

Merhaba aslında ciddiye almıyor değil çok ciddiye aldığı için ve kolay olmadığı için hemen girişemiyor olaya..

Simulasyon olayı zordur. Bakın ne kadar versiyon çıkarıyorlar. Fpga de girerlerse her hafta bi versiyon görebiliriz :)
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

MC_Skywalker

ise 10.1 web pack kurulu geçende çıkan update sini yapayım dedim  800 küsür Mb dedi down etdedim %10 çakıldı. halbuki kurulumu veb üzerinden yapmıştım 2.2 gb yi sorunsuz indirmişti

1-2 hafta içinde PCMCAII parelel port kartım gelecek çalışmaya başlayacağım

KaraBekir

Sadece kodu simulasyon etmek için Icarus Verilog gibi daha düşük boyutlu programlar da kullanabilirsiniz.

berkay_yalan

PLD, SPLD, PAL, GAL, CPLD, FPGA bu kavramlar nedir? Açıklayabilecek arkada olusa sevinirim...

MC_Skywalker

PLD : programmable logic device - programlana bilir lojik cihaz

SPLD : Semantic-Pragmatic Language Disorder

PLA : programmalbe logic array

PAL:  programmalbe logic array

GAL : ?

CPLD : complex programmable logic device - Kompleks programlana bilir lojik cihaz

FPGA : Field Programmable Gate Array - Alanda Programlanabilir Kapı Dizileri

bazıları için tam emin değilim

Cetinal

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ana_Sayfa

burdan ulaşabilirsin öğrenmek istediğin konuların temel mantıgını ,,, geçmişini,,, üreten firmalarını,,,,kullanım alanları,,,, falan fıstık