T kanal tabla arıyorum

Başlatan Analyzer, 24 Aralık 2006, 23:29:21

Analyzer

Selam,

T kanal tabla arıyorum. Alüminyumdan mamül olanlar tercihimdir. Bu da resmi :

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

haciman

@ Analyzer

Hocam şöyle bir sanal alemi dolaştım da hazır T kanalı açılmış alüminyum tabla satan bir firma yok.

Bunu sizin yaptırmanız gerekecek gibi. Bu arada bunu mini cnc için kullanacaksınız sanırım. Makinanız yapım aşamasında mı yoksa malzeme mi arıyorsunuz?

Kolay gelsin.
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

Macera

Ebat olarak nasıl bir tabla istiyorsun?
Yukardaki resim gibi istiyorsan yaptırman gerekir.
Ama basit bir tezgah yapacaksan aşağıdaki profiller çok daha uygun bir fiyata  işini görür.

Linkte dahada değişik versiyonlarda var

Sigma profiller
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

Analyzer

Alıntı yapılan: "haciman"@ Analyzer
Bunu sizin yaptırmanız gerekecek gibi. Bu arada bunu mini cnc için kullanacaksınız sanırım. Makinanız yapım aşamasında mı yoksa malzeme mi arıyorsunuz?

Selam,

İşte, makine bitmek üzere. Ufak tefek aksilikleri de çözersem haftasonuna resimleri board'a koymayı planlıyorum. T slot tabla yaptırmak çok zahmetli ve pahalı. (Çakı sürekli sıkışıyor) O nedenle hazır alayım demiştim.

@Macera:

Üstad doğuş kalıp ile görüşmedim ancak malzemenin mukavemeti ve fiyatı konusunda bir bilginiz var mı?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Macera

Alıntı yapılan: "Analyzer"
@Macera:

Üstad doğuş kalıp ile görüşmedim ancak malzemenin mukavemeti ve fiyatı konusunda bir bilginiz var mı?

Analyzer
Fazla talaş kaldırmadığınız takdirde yeterlidir.Basit işler için kullananlar var fiatlarıda zannediğinizden uygundur.
Aşağıda yapılan bir uygulamayı görebilirsiniz.
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts