20x3 dişi konnektor

Başlatan target, 27 Aralık 2006, 13:24:54

target

arkadaşlar elimde bir geliştirme kartı ve konnektorleri 20 li 3 sıra halinde yanyana, ben bu konnektorlerle uzerindeki mikrodenetleyicinin pinlerine erişmek istiyorum. ama bulabildiğim en uygun dişi konnektor(onudabir tv tamircisinin eski kartlarında bulup soktuk) 9x1 ve bunu kullanmamım sebebi arkasındaki teli direk bread boarda veya delikli karta lehimleyip elektronik malzemelerle birlikte kullanabilmem. fakat bunu kullanıncada koyduğum yerin yanındaki sırayı kullanamıyorum cunku yer kalmıyor, hatta sağındaki ve sonundaki pinleride kullanmıyorum, aradığım şey şoyle 20x3 dişi konnektoru olan ve arkasındaki tellerle rahatlıkla breadboarda kullanabileceğim veya lehim yapabileceğim bir konnektor. bilgisayarlardaki 20x2 ide kablosunu denedim fakat teller çok ince olduğundan lehim tutmuyor ve breadboarddan hemen çıkıyor , bana bir çözüm önerebilirmisiniz, konya sokakta çok dolaştım hatta sırf konnektor işi yapan bi dukkan varmış ama aradığım gibi birşey bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum, gelştirme kartım şu;

forsa1975

bu pinlerin 40*1 olanlarından 3 ünü yan yana yapıştır. 3*40 olur.

resimde

target

hocam sorunu anlatamadım galiba, sonuçta bende de 20x 1 dişi konnektor var, onları yanyana takarsam evet 20x3 olur ama sonuçta gorduğunuz şekilden ne gibi bir farkı olur, ben arkasında tel olan konnektorlerden arıyorum, ara kablosu demem daha dogru olurdu belki

Göktuğ

Eline havye alırsan kablonu yaparsın.