P kanallı mosfet

Başlatan XX_CİHAN_XX, 08 Ocak 2007, 16:49:24

XX_CİHAN_XX

IRFZ44 isimli n kanallı mosfet ile aynı kılıfa ve özelliklere sahip p kanallı mosfet ismi bilen var mı?
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

OG

IRF4905 i inceleyin.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

alayli

Alıntı yapılan: "OG"IRF4905 i inceleyin.

OG Hocam;

Ben bir seri imalatımda IRF5305 kullanıyorum ve ısıl olarak ufak tefek sorunlarım var. Bunları aşmak için soğutucuya ek olarak fan takviyesi yapıyorum. Üstüne üstlük bu ürünü regüle olarak sadece Özdisan'da bulabiliyorum ve onlar da ROHS uyumlu kurşun içermeyenini getiriyorlar. Malum bu daha pahalı.  Kartın en büyük maliyetini bu üçlü (Mosfet, fan, soğutucu) oluşturuyor. Fakat senin verdiğin bu mosfetin özellikleri (TPD, Id, Rds(on), Rjc) daha uygun ve kullandığım 3$ lık 40x40x10mm'lik fandan beni kurtaracak gibi görünüyor... Bu malzeme TR'de nerede var?
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

812

IRF2807  piyasada var

OG

IRF4905 Megasan'da olması gerekiyor.

http://www.megasan.com/
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

alayli

Alıntı yapılan: "812"IRF2807  piyasada var

Sevgili 812;

Vardır var olmasına da bana yaramaz. Nitekim IRF2807 N kanal mosfet... Merak eden burayı tıklayıp özelliklerine bakabilir... Bana P kanal lazım.

Sevgili OG;

Alakan için tekekkür ederim. İlgili firma ile temasa geçeceğim...
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

812

Alıntı yapılan: "XX_CİHAN_XX"IRFZ44 isimli n kanallı mosfet ile aynı kılıfa ve özelliklere sahip p kanallı mosfet ismi bilen var mı?
bu kısmına dikkat etmemişim özür