5 bitlik DAC(Sayısal analog dönüştürücü)

Başlatan INFINITY, 09 Ocak 2007, 17:34:37

INFINITY

arkadaşlar 5 bitlik sayısal analog cevirici projemi sizlerin kullanımına sunuyorum umarım bir kardeşimizin işine yarar...

Digital Analog Converter
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

gsever

Güzel bir uğraş..

Biz de zaman yeterse 12bitlik Delta-Sigma ADC yapacağız VHDL-AMS ile.

Klasik yaklaşımla dönüştürüceleri AMS ile modellemek şema ile çizmekten daha kolay.

INFINITY

teşekkürler kardesim...

zaten buraya koymaktaki amacim baska arkadaslara da gün gelir lazım olur diye:)

buraya koydugum link sanırım 1 hafta süreli eğerki sonra herhangi bir arkadas talepte bulunursa mail atsın yardımcı olmaya çalışırım...
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

picusta

Alıntı yapılan: "gsever"Güzel bir uğraş..

Biz de zaman yeterse 12bitlik Delta-Sigma ADC yapacağız VHDL-AMS ile.

Klasik yaklaşımla dönüştürüceleri AMS ile modellemek şema ile çizmekten daha kolay.
Hocam VHDL-AMS nasil yani? bir ipucu verebilirmisiniz?
ASIC tarzi birsey mi tasarlayacaksiniz?
Is sadece modelleme ve simülasyonsa Matlab/Simulink tercih ederim. Belki daha görsel ve alistigim bir ortam oldugu için böyle düsünüyorumdur.

erkan614

iyi günler ben dac 0808 ile dgital analog cevirici yaptım ama 2-3 A e ihtiyacım olduğundan çıkışına hangi elemanı bağlayabilirim ki sinyal bozulmasın? yardımcı olursanız sevinirim.
Veya şöle soruyim 4 bitlik 3 amper çıkışlı bir dac nasıl yapabilirim
teşekkürler

dady

opamplı sürücü devresi yaparsan işine yarar..

silgilikalem

Alıntı yapılan: "erkan614"iyi günler ben dac 0808 ile dgital analog cevirici yaptım ama 2-3 A e ihtiyacım olduğundan çıkışına hangi elemanı bağlayabilirim ki sinyal bozulmasın? yardımcı olursanız sevinirim.
Veya şöle soruyim 4 bitlik 3 amper çıkışlı bir dac nasıl yapabilirim
teşekkürler

national semiconductors   web sitesinden power opamp arat  100 v 10 amper  çıkışlı  simetrik besleme ile çalışan  hızlı  güç opampları vardı,