keil derleme hex?

Başlatan Stri0n, 14 Ocak 2007, 20:07:17

Stri0n

s.a
netten atmel arm avr ile yapılmış örnekleri indiriom (C örnekler)
üzerinde editleme yaptıktan sonra derliyorum derleme başarılı oluyor
fakat ortaya hex kodu çıkmıyor
başka bi işlemden mi geçirecem

INFINITY

kardeş keil in ayarlarini biraz kurcala...
keil i ilk kez kurduysan ayarlarında output degerlerinde hex kapalı onu işaretleyip output ta hex vermesini enable yapman gerek...

Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

Stri0n

ferdem

uVisioun u indirip kurdum, örnekler arasında blinky.c yi derledim ancak isis de bir türlü simüle edemedim. isis e de pek hakim değilim. Aldığım hata şu:

ARM kitimiz yok, isis PIC lerde olduğu kadar arm geliştirme konusunda yardımcı oluyor mu? ARM geliştirme konusunda tavsiyelerinizi beklerim. İyi çalışmalar.

controller

kullandığın chip in VDD ve VBAT pinlerine DC 3.3V verirsen çalışacaktır. ben bu şekilde çalıştırıyorum.
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

ferdem

Pinler arasında VDD ismini göremeyince ISIS in kendiliğinden verdiği 5V u değiştirmem gerektiğini düşünmüştüm, şimdi katalogdan baktım 5 nolu pin VDD yi ISIS V18 olarak isimlendirmiş. Simülasyon başladı ancak henüz "blinking" göremedim, bir şeyler eksik. Toprak ve osilatör bağlantısını da yapmıştım. Biraz daha kurcalayalım bakalım. Cevabınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

KaraBekir

Kütüphanedeki hangi ARM ı kullanıyorsunuz? Core gerilimi 0 V gözüküyor, onu da 1.8 V a getirin.

ferdem

LPC2101 i kullanıyorum, besleme gerilimlerinde sıkıntı yok sanırım, simülasyon başlıyor, ancak portlarda değişiklik yok:

ARM konusunda henüz çok yeniyim, 1-2 saat oturup okumuşluğum yok, bu yüzden sormaya pek yüzüm de yok :) İlerledikçe soracağım, cevaplar için teşekkür ederim, iyi çalışmalar.