pcb boyası?

Başlatan gevv, 18 Ocak 2007, 13:44:49

gevv

Merhaba pcb boyası lazım:) kadıkoy yada karakoyde bulabillecegim yerler varmıdır? birde bu boya nedir adı sanı varmıdır  piyasada ne boyası olarak biliniyo pcb boyasımı

a.zorba

+20 ile kariştıryor olmayasın yolların üzerindeki yeşil boya bildiğim kadarıyla +20 kendim ütü ile yaptıgım zaman boyacı vernigi sürüyorum.
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

gevv

Alıntı yapılan: "a.zorba"+20 ile kariştıryor olmayasın yolların üzerindeki yeşil boya bildiğim kadarıyla +20 kendim ütü ile yaptıgım zaman boyacı vernigi sürüyorum.
evet oyesil boya  kırmızısı  siyahı maviside var

Analyzer

Selam,

İstediğiniz yeşil vernik olması lazım. Bendeki KF'in Vernis Vert'i. Gayet güzel. Karaköy Abed han içerisinde KF temsilcisi var oradan temin edebilirsiniz.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

elektro_ery

Alıntı yapılan: "Analyzer"Selam,

İstediğiniz yeşil vernik olması lazım. Bendeki KF'in Vernis Vert'i. Gayet güzel. Karaköy Abed han içerisinde KF temsilcisi var oradan temin edebilirsiniz.

Analyzer

Hocam ben nalburlarda aradım yeşil vernik ama bulamadım peki sizin kullandığınızın fiyatı nedir?Birde yaptıklarınızın örneği koyabilirmisniz acaba?
[/URL]

Fixxer

Selam hocam pcb boyasından kastınız nedir ? Serigrafide kullanılan boya  adı: AL/HV-135   en iyilerden birisi sanıyorum.Yok bu değil serigrafiden sonra maske yapmak için soruyorsanız:Lehim maske mürekkebi yeşil(ZKSO) diye geçiyor SERİSAN"ın...
Kolay gelsin
...............................

gevv

Alıntı yapılan: "Fixxer"Selam hocam pcb boyasından kastınız nedir ? Serigrafide kullanılan boya  adı: AL/HV-135   en iyilerden birisi sanıyorum.Yok bu değil serigrafiden sonra maske yapmak için soruyorsanız:Lehim maske mürekkebi yeşil(ZKSO) diye geçiyor SERİSAN"ın...
Kolay gelsin
evet lehim maske murekkebi  kadıkoy yada karakoyde bildiginiz bir yer varmı bulabillecegim?

Fixxer

Gevv hocam ben ankarada yaşıyorum.İstanbulda nerde bulunur bilmiyorum ama bulamassınız ben size yollarım ;)

Fixxer

İ.M.Ç. 5. Blok No. 5651 , Unkapanı 34470 İSTANBUL
Tel. : (0212) 528 41 15 , 511 64 61 , 526 36 15
Fax. : (0212) 528 41 16 , 512 26 40

Demirkapı Caddesi Altay Pasajı No. 5 / 9 Bayrampaşa 34160 İSTANBUL

Tel. : (0212) 567 16 08
Fax. : (0212) 612 10 33

özellikleri:

Sürtünme, dalga, merdane, veya HAL gibi lehimleme metotlarına ve su veya alkol esaslı tüm flukslar ile yapılan lehimlemelere uygundur. Çift taraflı baskılı devrelerin üretiminde kullanılan banyolarda, daha sonra sökülmesi gerekmeyen, kaplama maskesi olarak da kullanılabilir. ZKS / O ' nun asit, alkali, yağ, ve solventlere dayanıklılığı yüksektir. 250 - 260 C sıcaklıktaki lehim potalarında, 15 saniye kadar tutulmasından etkilenmez.

Baskıya hazırlama:

ZKS / O, iki karışımlı, epoksi esaslı bir mürekkep olup, baskıdan evvel ağırlıkça 1 / 5 oranında ZKS / OH - 16 ( beyaz renkli ZKS/O ' ya sararmayan sertleştirici , ZKS / OH - NG ) katılarak baskıya hazırlanır. Hazırlanmış mürekkep, oda sıcaklığında 8 saat içerisinde kullanılmalıdır. Çok sıcak ortamda, bu müddet 4 - 5 saate kadar düşebilir. Mürekkebin inceltilmesi SERİSAN G1, SERİSAN G2, veya SERİSAN G3 ile yapılmalıdır. Baskıda; yüksek izolasyon gerektiğinde 55T - 90T veya HD poliester eleklik, basit devrelerde ise 100T - 140T veya HD poliester eleklik kullanılır

Kurutma:

130° C sıcak hava sirkülasyonlu fırında kuruma müddeti 20 - 30 dakikadır. Bu müddet 130° C sıcaklıkta hava kurutmalı ve enfraruj ışınlı konveyör fırında takriben 15 - 20 dakikadır.

Temizleme

SERİSAN ZKST, iki karışımlı mürekkepleri temizlemekte kullanılan kuvvetli bir temizleyicidir. Baskısı biten kalıp derhal temizlenmelidir.

soundex

Bu boyaları yüksek kaldırımda Arus isimli bir firma satardı.Ama geçen sorduğumda taşındığnı söylediler.Arus olarak ararsanız bulabilirsiniz sanırım.