hex e dönüştürme sorunu

Başlatan omenek, 19 Ocak 2007, 18:49:05

omenek

http://rapidshare.com/files/12420572/dijital_saat_dosyas__305__c_de_yaz__305_lm__305_s.txt

Merhaba arkadaşlar ben c ile yazılmış olan bu programı derleyemedim
cc5x ile derlenebileceğini söylediler ama onuda beceremedim.Rica etsem bu programı derleyip hex dosyasını gönderebilirmisiniz.

ipek

bekle.h dosyasi olmadan derlenmez
not ayrica Turkce karakter asla kullanmayin
compilier bunlardan anlamaz kisacik dosya isimleri verin eger mumkun ise
en kisa klasorder cagirin  ornek c:\work\saat.c gibi tren gibi isimler vermeyin...
ccx5 ile yazilmis gorunuyor... ama bu isimde 16f628 include dosyasi duymadim

armys2000

Derleme hatası mı veriyor yoksa hiç mi bişey yapmıyor ikisi arasında çok fark var. Eğer yazılımınız da herhangi bir sorun varsa derlemeniz (dolayısıyla hex kodu üretmez )  yapılmaz hata mesajı ile sizi uyarır.

@ipek hocam ek olarak bende bişeyler söylemek istiyorum .

Yazılımınızda mutlaka global değişkenlerinizi ön işlemci emirlerinden sonra yapınız aynı zaman da include larınızı da bu şekilde. (Görsellik ve işlevsellik bakımından) Gördüğüm kadarıyla sizin bekle.h dosyayı içerisinde birde fonsiyonunuz var. Kullandığınız derleyici nasıl işler bilmiyorum ama çoğu c derleyicisi size özel fonkisyonların ya main den önce yazılmasını ister yada kullandığınız fonksiyonları main den önce deklare etmeniz gerekir ki derleyici derlerken başta bu deklare yi görsün