1-1.5 amp 7 veya daha fazla kanal entegre

Başlatan buiba, 26 Ocak 2007, 01:13:26

buiba

arkadaslar piyasada bulunabilen ( 1-1.5 amp continius output )saglayabilen uln 2003 -2803 benzeri entegreler varmi.en az 7 kanal,mos yapida da olabilir.saygilar

ipek

SHINDENGEN MTA011 9 surucu Transistor 80V 2 A Enable disable

Int-el.com.tr den almistim bir yili gecti hala varmi sormak lazim

aYe

Merhaba,

İpek hocam, verdiğiniz malzeme çok hoş, uygun proje bulup kullanasım geldi :)

Sonra neler yapmış bu shindengen, diyot dışında şeylerdemi yapıyormuş diye sitesini aramaya başladım, uzun süren çalışmalar sonucunda site adresinin;
http://www.shindengen.com olduğunu buldum  :oops:

Ürünlere göz atarken çok nadide(elime geçse 3 gün sever sonra voltaj veririm) bir parçaya denk geldim.
Velasılkelam türkiye distribütör'ü, temsilcisi vs. kimdir bulamadım.

Bahsettiğiniz İnt-el kadıköy Hüseyin abiyse, elindeki özkul'dan alınma parti maldır, şu firmadan şu ic'yi istiyorum diyemeyiz kendisine.

Peki bu firmadan malzeme getirtmek istesek, ki istiyorum, ne yapmalıyız, nereden istemeliyiz, bir fikriniz var mı?

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

ipek

bende sizin gibi tahmin ediyorum ithal yolu oldugunu zannetmiyorum
gunumuzdeki son bes yildir uretilen sony tv lerin smps guc unitesinde
shindengen cipler kullaniliyor ve bu ic'lerin tamami ulkemizde mevcut
bende kendime sordum acaba bir temsilcimi var yoksa bavul turizm'mi diye kisa bir arastirma yaptim bir sonuca varamadim...

aYe

Alıntı yapılan: "ipek"son bes yildir uretilen sony tv lerin smps guc unitesinde
shindengen cipler kullaniliyor ve bu ic'lerin tamami ulkemizde mevcut

Hocam çok teşekkürler, beklediğimden kat kat güzel bir cevap oldu.

Demek ki sony de benim gibi nadide parçalardan anlıyormuş :)
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

buiba

ipek hocam oncelikle verdigin yegane yanit icin sagol.bugun in-tel'le irtibata gectim ancak bu malzemenin kutusunun bile olmadigini soylediler.istanbulda bildigim bir kac yerle daha irtibata gectim.cevap bekliyorum ancak sordugum iki yer adini bile duymamis,benim gibi.yardimci olabileceklerini dusundugunuz baska firmalar var ise adres verebilirseniz sevinirim saygilar.

ipek

eger deneme yanilma projesi icin bir adet lazimsa elimdekini verebilirim
sizden sonra bende gorustum parcanin numune oldugunu Ozkul'un goztepe merdivenkoy deposundan geldigini ifsa ettiler...

buiba

ipek hocam boyle bir malzeme icin deneme yapmaya gerek yok cunku daha once yapmis oldugum bir projede uln2003'un  cikis akimini 1 amp hatirladigim ve data sheetine bakmadigim icin entegreleri ust uste takmak zorunda kaldim.yani max 1,3 amp isimi goruyo ancak tek sikintim su an icin mta011'in olmayisi.bulabilirsem,bu malzemeden 150 adet kadar alicam.bir de fiyatini verebilirmisiniz hocam.

ipek

bu gun aradim elindeki ic'leri vestel'e verdigini soylediler ben numune olarak aldigim icin ucret odememistim fiati hakkinda israr etmeme ragmen
bir sonuc alamadim size olumlu bir yardimda bulunamadim...

buiba

ipek hocam konunun uzerinde durup ilgilenmeniz bile cok memnuniyet verici.demek ki arastirmalara devam edicez yada plaketlerin uzerinde bir transistor ordusu bulundurucaz.yinede ilginiz icin cok teşekkürler hocam.