Acemiler için PDA kullanım klavuzu arıyorum

Başlatan kasif, 27 Ocak 2007, 10:33:52

kasif

Merhabalar,

Yeni bir pda alım, "HP IPAQ HX2410". Fakat gördüm ki PC den çok farklı bir cihaz. Cihazda windows mobile 2003 var.

En basit haliyle PPC ye nasıl program yüklenir, yüklenen program nasıl silinir.
PPC nin programları(excel vb.) ile oluşturulan dosya nasıl silinir.
Bluetooth ve GPRS(hatta EDGE) özelliklerine sagip bir telefon üzerinden nasıl internete girilir.
Kızılötesinden nasıl TV kumandası yapılır(BONUS)

gibi soruların cevabını bulabileceğim Türkçe(tercih sebebi) veya İngilizce kaynak sitesi, veya hazır bir yazılı belgeniz varsa, paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla.

teknikelektronikci

hocam bu ppc dediginiz pda oluor değilmi bende su an cok eski bir pda var ona ben bilgisayara pc suite diye bi program kurdum usb üzerinden pda ya program gönderiorum zaten otomatikman kendisi hemen kuruor programi tv kumandasi icin kullanmaniz icin özel programlari var onlarla yapilior ama coguda demo version oluor excel gbi dosyalari silmek icin demisiniz hatirladigim kadariyla (uzun zmndr bnm cihazi kullanmiorum) dosyanin üzerine uzunca basili tutunca bi menü acilior ve ordanistediginizi yapabiliosunuz umarim yar olabilmisimdir kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

aslan_korhan

Bilgisayar ile PDA arasında bağlantı kurmak için "Windows Active Synchron" diye bir program kurman lazım bilgisayarına. Bu program ücretsiz.
PDA'lara program yüklemek biraz farklı bir mantık ile çalışıyor.
Yani cep telefonlarında olduğu gibi programı direkt PDA'ya atıp kurmuyorsun.

PDA programını ilk önce bilgisayara kuruyorsun ve buda otomatik olarak active synchron üzerinden PDA'ya kuruluyor...

Programları silmek için PDA'da ekle-kaldır var bilgisayarda olduğu gibi. Oradan silebiliyorsun.
PDA'da sevmediğim olay ise PDA ile indirdiğin bir programı direkt olarak PDA'da kuramıyorsun. Yani illa bir bilgisayara ihtiyacın olacak...

Bende PDA almayı düşünüyordum ama sonunda vaz geçtim.

Pazartesi Sony Vaio UX280P gelecek, sabırsızlıkla bunu bekliyorum.
PDA'dan daha büyük ama özellikleri harika. Tek problem fiyatı...

Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

kasif

Evet suite programı ile simcity 2000 i kurmayı başardım, aramaya devam ediyorum.

O makinanın ne hayallerini kurdum biliyor musun.

Kaça alıyorsun.

aslan_korhan

Ben uzun araştırmalar sonunda bir yerden 2000$'ya buldum. Adam peşinat falan almadan getiriyor. Zor saprediyorum zaten pazartesi olmasını...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.