Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Yardım !!!

Başlatan beysim, 30 Ocak 2007, 12:52:19

beysim

Selam.Bilim ve teknik dergisinde yayınlanan 2005 yılı ledlerle havada yazı yazmak projesini yapmak istiyorum.Fakat ben yazı yerine saat gözükmesini istiyorum.Bunun için yabancı bir siteden bulduğum uçan saatin hexini bilim teknik dergisindeki devreye atsam olurmu.Yardımlarınızı bekliyorum.Yada daha önce bu devreyi yapan varsa fikir verebilirmi.şimdiden teşekkürler.

teknikelektronikci

buldugunuz yabanci sitedeki devreyi buraya koyarsaniz söyleyebiliriz eger ledler ayni portlara pinlere bagli ise olmasi gerek gerekli dökümnlari koyarsaniz daha net cevaplar alabilirsiniz sanirim kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

INFINITY

direk hex kodunu atmaniz pek iyi olmaz cunku çalışmama ihtimali yüksek hemde siz o adama bagli kalmis olcaksiniz bence biraz daha arastirip kodunuzu kendi dilediginiz sekilde yazin mantiğini öğrenin ve istediğiniz şeyi yazın havaya nihayetinde en temek mantığı dogru zamanda dogru ledi yakmak..  :roll:
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

beysim

Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"buldugunuz yabanci sitedeki devreyi buraya koyarsaniz söyleyebiliriz eger ledler ayni portlara pinlere bagli ise olmasi gerek gerekli dökümnlari koyarsaniz daha net cevaplar alabilirsiniz sanirim kolay gelsin

Yabancı siteden bulduğum devre

Bilim teknikteki devre

yabancı sitenin linki:
http://www.bobblick.com/techref/projects/propclock/propclock.html

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

teknikelektronikci

bu siteden bnde daha önce baska bir devre indirmistim ve calismisti dvre uyar bir tek buton ve j1 j2.. baglantilarini yapin o kadar kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

beysim

Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"bu siteden bnde daha önce baska bir devre indirmistim ve calismisti dvre uyar bir tek buton ve j1 j2.. baglantilarini yapin o kadar kolay gelsin

bu j1,j2 ve j3 besleme için mi?Bide motorun neresinden alıcaz tam olarak anlatırmısınız.

ilker_32

motorun beslemesini ayrı versen bence daha iyi olur. yükselteç vazifesi ile istersen pic'dende alabilirsin. 16c84 ve 16f84
neredeyse ikisinede aynı gözle bakabilirsin. bacak bağlantılarını kontrol etmen ve pic'i tanıtman yeterli olacaktır

beysim

Alıntı yapılan: "ilker_32"motorun beslemesini ayrı versen bence daha iyi olur. yükselteç vazifesi ile istersen pic'dende alabilirsin. 16c84 ve 16f84
neredeyse ikisinede aynı gözle bakabilirsin. bacak bağlantılarını kontrol etmen ve pic'i tanıtman yeterli olacaktır

İlker_32 Teşekkürler.