veri kurtarma

Başlatan p_rof, 04 Şubat 2007, 14:50:35

p_rof

slm arkadaşlar bir harddiskim var formatlanmış içericinde önemli bilgiler vardı veri kurtarma hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum saygılarımla yardımcı olursanız sevinirim acil yardım... :roll:
FEDAKARLIK OLMAZSA ZAFER'DE OLMAZ (soundimpacttechnology@windowslive.com)

AST

selam,
 Recovery disk programları ile kurtarabilirsin.10 format öncesi bilgileri bile kurtarabiliyorsun.
Recovery disk diye aratarak bulabilirsin.

teknikelektronikci

kesinlikle ise yarior tavsiiye ederim forumumuzda full versionu verilmisti

https://www.picproje.org/index.php/topic,10508&highlight=pc+inspector+smart+recowery buraya bi bakin derim kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ibrsel

Yalnız formattan sonra Fdisk yapmışsanız işe yaramıyor diye biliyorum..

p_rof

yardımlarınız dahilinde işlem yapıyorum;sorun şu arkadaşımın kullandıgı gelir diderlerle ilgili bir programı var 20 gündür yedek almamış ve makinesine direk format atmış ister istemez verileri kaybolmuş onların uzantılarınının bir kısmını aldım ama asıl gereken dosyalara ulaşamıyorum yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler arkadaşlar iyi çalışmalar sorun yaşanırsa yazarım saygılarımla :roll:

p_rof

arkadaşlar veri kurtarma işleminde sonuç alamadımformatlanmış bir harddisde verileri recocer my files sadece formatlandıkdan sonraki verileri kurtarabiliyor önere bileceginiz başka veri kurtarma programınınz varmı?kolay gelsin iyi çalışmalar saygılarımla... :roll:

aYe

Crack'ini bulup bir de şunu dene;
http://www.getdata.com/

Zamanında 40gb harddisk'den neredeyse 1terabyte bilgi çıkartmıştı.

Ayrıca taramayı ntfs, fat, fat32 , biçimsiz gibi durumlar için ayrı ayrı tekrarla.

20 kez format attıysam her formattan önceki dosyaları aynen geri getirdi.

İlk gördüğümde anam anaam 8O  demiştim.

Bu aynı zamanda şu anlama geliyor, bilgi güvenliği açısından bozuk hardlarınızı çöpe atmayın.

Atmanız gerekiyorsa, sökün, içindeki diski çekiçleyin öyle atın.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

ground

tiramisu adlı program başarılıydı. (Dos ortamında)

Office recovery programları da mevcut windows da..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

ilkser

Merhaba,

Hazır konu HDD den açılmışken bir kaç sorum olacak.
Evimde kullandığım  bilgisayarın harddiskinde bazı problemler yaşıyorum.Bilgisayarı ilk açtığımda sistemde HDD olmadığını bildiren bir uyarı çıkıyor.Biraz bekledikten sonra sistem diskini yerleştirmem isteniyor.Diski yerleştirip ön yükleme yapıldıktan sonra "windows sabit disk bulamadı" gibi bir uyarı çıkıyor.
Evimdeki diğer kasaya hdd yi slave olarak takıyorum o zamanda bu kasa hiç çalışmıyor.Diğer kasaya takmamdaki amacım problemli hdd de ki bilgilerimi kurtarmak.Ama o kadar uğraşmama rağmen HDD de ki bilgilere ulaşamıyorum.
Bu bilgilere ulaşmamız mümkün mü?
Mümkünse nasıl bir yol izlemeliyim?

HDD markası seagate 80 gb.
Uçmak,düşmeyi göze almaktır....

Göktuğ

ilkser hdd nin elektronik kısmında ısınma varsa hdd gumlemek uzere demektir. İlk ve tek onerim. Hdd yi buzdolabına koy iyice sogusun sonra pc ye takıp kısa surede onemli bilgilerini kurtarmayı dene.

ilkser

Göktuğ,

Isınma normalde var ama aşırı derecede değil.Benim problemim harddiski çalıştırabilmek.Aslında hdd çalışıyor ama hdd sistemde takılı iken ve gerekli jumper ayarları yapılmış iken sistem hdd yi görmüyor.Problemin başlangıcı burası...

aYe

Aynı durumla 2 kez karşılaştım;

1.'de aynı harddisk'ten bulup, pcb'lerini değiştirdim datalara ulaştım.

2.'de aynı harddisk'ten bulamadım, her yolu denedim en sonunda buzlukta 1 saat beklettikten sonra hiç bir şey yokmuş gibi çalıştı , tabi eriyene kadar. :lol:

Sanırım Göktuğ hocam da benim ikinci macerayı anımsadı :)

Gerçi nasıl bir mantığı var, yada her zaman tutar mı bilmiyorum, harddisk dondurma işi panik ve çaresizlikle başvurulmuş onlarca ilkel denemeden biriydi :)
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

Göktuğ

Alıntı yapılan: "aYe"Aynı durumla 2 kez karşılaştım;
2.'de aynı harddisk'ten bulamadım, her yolu denedim en sonunda buzlukta 1 saat beklettikten sonra hiç bir şey yokmuş gibi çalıştı , tabi eriyene kadar. :lol:

Sanırım Göktuğ hocam da benim ikinci macerayı anımsadı :)

:) evet...

ilkser

Alıntı yapılan: "aYe"Aynı durumla 2 kez karşılaştım;

1.'de aynı harddisk'ten bulup, pcb'lerini değiştirdim datalara ulaştım.

Aynı harddiski bulmam biraz zor ama son çare olarak harddisk dondurması yapayım.

Bu mevsimde de dondurma yenmez ama datalar için katlanırız  :lol:

mavi

free undelete diye aratırsan google da çıkıyor... elimde var ama programı denemedim.
Telecommander Monster Of Network