8*8 sabit yazı

Başlatan serpil_07, 06 Şubat 2007, 11:54:28

serpil_07

arkadaşlar bana 8*8 üzerinde tek harf sabit duran yazı lazım. yardım ederseniz sevinirim. veya nasıl yapılacağı hakkında teorik bilgi verebilirmisiniz. :oops:  :?:

Logan

@serpil_07, yazdığın mesajlara bakılacak olursa kayan yazı konusuna oldukça merak saldığın söylenebilir.İstediğin özellikte ufak bir program yazdım.Aklına takılan herhangi bir yer olursa sorabilirisin.Umarım işine yarar.
8x8_Kayan_yazı
İmza.

serpil_07

logan arkadaşım sen beni yanlış anlamışsın. 8*8 matriste yukarıdaki resme göre harfleri çeviremiyorum. matrisin bacak yapısını oynadığımda sadece ters çeviriyorum. matris displaye dokunmadan a harfini sağa yatık ve sola yatık bir şekilde çevirmem lazım. (sağa ayrı sabit yan yatık):cry:

aYe

Neden harfleri çevirmen gerekiyor?
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

ground

serpil_07 yada ilker_32

Hiç etik olmayan bir şekilde nick değişimi yapıyorsunuz.

Şu zamana kadar ses çıkarmadık , fakat buna son vermenizi istiyoruz.

İyi Çalışmalar.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

serpil_07

arkadaşlar bu yaptığınıza çok kızdım. forumda bu şekil bir durum olamaz.
bildiğim kadarıyla birde forumu yönetiyorsunuz (ground) ben zengin değilim. gidipte bir kaç milyar veripte laptop alamam. öğrenciyiz biz 1 tane bilgisayarımız var. şunun şurasında bir kaç dönem sonra birbirimizden ayrılacağız. bu konuyu burada tartışmak istemezdim ama
açıklatmak zorunda bıraktınız beni. Msn messenger diye birşey var. adresim belli açıp ta bana konuyu açabilirdiniz. Çok soru sorduğuma gelince dört senelik üniversite okuyabilirim ama boşta olabilirim. düz lise mezunuyum. ben sizin gibi meslek lisesi çıkışlı değilim. daha asm öğrenmeye başladım bilmemem normaldir. beni sahtekar yerinede düşürdünüz ya hadi olsun bakalım. forumunuz sizin olsun artık serpil_07 diye bir nick olmayacak.

aYe

Valla açıkcası ne olduğunu bende anlamış değilim, forum kayan yazı başlıklarıyla dolmuş taşmış.

Şeması kodu vs. üzerinde oynanabilecke bir kod ve şema ekleyip, her satırını da tek tek açıklayıp bu konuyu kapatmak istiyorum, zira forumu kirletiyor.

Kod ve şemayı hazırladım ama hi-tech derleyiciyi kıramadım, denemeden eklemek istemiyordum.

Ama şimdi kafam iyice karıştı.. İlker kayan yazı devreleri verirken, serpil kayan yazı devreleri soruyor.. E madem aynı pc'den giriyosunuz e madem ilker'de bu işi biliyor, niye size anlatmıyor???

Bence ground hocam haklı burda bir gariplik var...

harf çevirmeye gelince...

unsigned char Harf[8]="A";
unsigned char Rot_Harf[8];
unsigned char Temp;
unsigned char RTemp;

for(RTemp=0;RTemp<8;RTemp++)
{
     for(Temp=0;Temp<8;Temp++)
     {
          if(Harf[Temp]&&(1<<Temp))Rot_Harf[RTemp]=Rot_Harf[RTemp]|(1<<Temp);
          else Rot_Harf[RTemp]=Rot_Harf[RTemp]&(~(1<<Temp));
     }
}

Şeklinde yapılabilir(örnek olarak yazdım kodu test etmedim, küçük hatalar olabilir)
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

ground

Merhaba..

Çok soru soruyorsunuz diye birşey söylemedim.

Sorulara cevap olsun diye nickinizi değiştiniz de demedim.

Etik kurallar vardır. Bu kurallara uyulması; herşeyden önce üyeler arasındaki samimiyeti , yardımlaşma duygusunu pekiştirir. Burada her ne kadar sanal bir ortam olsada birçok üye bu ortam sayesinde gerçek hayatta dostluklar edinmiştir. Bu bizim senelerdir korunan yapımız sayesinde oluşmuştur.

Buranın bir sahibi yoktur. Bu devranın sürmesini sağlayan çalışanlar vardır.

Aslında konuyu uzatmak istemiyorum. Kimseyi sahtekar durumuna düşürmek istemeyiz.

Burada dejenere forum kültürü taşımadığımızı , etik kurallara saygılı olmamız gerektiğini sizinde vasıtanızla hatırlatmış olduk.

Size başarılar. İyi Çalışmalar.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

OG

Olayda zıtlık var, yazdıklarına bakılırsa ilker bu işi gayet iyi biliyor, serpil daha işin başında. Emin olmadan suçlamamalı.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ilker_32

hocam kusura bakmayın ama ben anlatamam benim derdim başımdan aşkın
bir kaç kere anlatmayı denedim ama olmuyor. bende picproje'ye üye yaptım bunu. burada sorununu daha iyi çözer diye düşündüm. ben 2 yıllık üniversite okuyorum. benden ona ne fayda gelir. bizim doğru dürüst pic dersimiz bilene yok. ben bu işi yapmıyorum. sadece hobi değilse boş işlerle uğraşmam bilen kişilere bu konuyu açması daha iyi olur diye düşünüyorum. ne diyim bende forumda daha iyi öğrenir. bende ortada kaldım ne yapim. kafayı yiyorum 8O