USB yi direk çekmek....

Başlatan INFINITY, 13 Şubat 2007, 14:09:29

INFINITY

ya arkadaslar bu usb bellek,hdd vs leri illaki aygıtı durdur diyerek mi çekmek gerekiyor veyahut direk çeksek ne gibi mahsuru olur...
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

OG

Belleklerin data aktarımı anında çekildiğinde bozulduğunu çok duydum. Diğerlerini bilmiyorum.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

memo333

aygıtı durdur diyerek çekmek gerekiyor.. diğer türlü cihazın bozulması veya data kaybı olabiliyormuş...
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

westcoast

data alışverişi sırasında aygıtı durdur demek gerekiyor diğer durumda ise gerek yok sanırım

INFINITY

ya benim sordugumda zaten data alışverişi bitmiş iken...
normalde bunlarda plug and play var..... belki iş bitince çıkar ve koy cebe de vardır   :D  :lol:
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

picusta

isletim sisteminin ayarina göre.
Windows'ta bir yerde (tam olarak nerdeydi simdi hatirlamiyorum) USB hafizalar ile ilgili birçok seçenek var.

climax

Ya benim bildiğim ilk önce aygıtı durdurup sonra çekmek gerekiyor.Ama genelde durdurmadan çekiyorum.Şu ana kadar bir problem oluşmadı.
Paylaşmak düsturumuzdur.

conavar

Alıntı yapılan: "climax"Ya benim bildiğim ilk önce aygıtı durdurup sonra çekmek gerekiyor.Ama genelde durdurmadan çekiyorum.Şu ana kadar bir problem oluşmadı.

senelerdir direk çekip çıkartıyorum....dediğin gibi sorun yok ancak kopyalama yada okuma esnasında yapılırsa %100 bozuluyor :D
bozan arkadaşlarım mevcut
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

OG

Doğru olanı biliyor, yanlış olanı uyguluyorsun, ben dahil herkes gibi. Dikkat edeni az bulursun, genelde böyle yapıyorlar.

climax

Peki bu olayda işin doğrusu nedir?Markaya görede değişebilirmi?Ben çoğu zaman işlem yaparken unutup yine çektim ama bir sorunla karşılaşmadım.Neyse aman kulağına kurşun illa bozulacak diye bir şart yok.İnşaallah karşılaşmam... :)
Paylaşmak düsturumuzdur.

teknikelektronikci

vallahi ben her seferinde bekliorum data alis-verisinin bitmesini sonrada asagidan donanimi güvenle kaldir ile cikartiorum bnce aliskanlik halin e getirin bizim sinifin hocalarin hemen hemen hepsinde flash disk var ve cok duymusumdur flash diskim yandi die sebep olarak ta aniden cekilmesi bozulmasina sebep olarakta aniden cektiginizde icindeki chipe ters gerilimi parazitmi ne gidiormus buda yanmasina sebep oluormus aslinda forumumuzda bunlarin tamiriyle ugrasan üstadlarimiz vardi onlardan detayli bilgi alinabillinir
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

picusta

Alıntı yapılan: "picusta"isletim sisteminin ayarina göre.
Windows'ta bir yerde (tam olarak nerdeydi simdi hatirlamiyorum) USB hafizalar ile ilgili birçok seçenek var.

USB hafiza takili iken sag tikla, özelliklere git, ordan donanim, özellikler.
ordan strateji (tam öyle mi yaziliyor bilmiyorum).
Iki seçenek var, biri çabuk çikartma.

Göktuğ

Picustanın dedigi yere baktım sorun yok . updatelerle duzeltilmiş sanırım bu. Eskiden sorun cıkıyor olabilir.

INFINITY

olay budur abi teşekkürler göktug abi ve picusta ve digerleri.... :)

OG

Data akışı varken denemeyin.