visual basic ile arayüz lazım ustalar.

Başlatan muser53, 17 Şubat 2007, 17:45:40

muser53

ustalar;
bakkalda vitrinde bulunan  7 tane malzemenin fiyatını
bilgisayar ile otomatik değiştirmek istiyoruz.
fiyatlar 7 seğment display ile gösterecem. yapacağım pic li devre bilgisayardan gelen fiyat bilgilerini 7 seğmentte gösterecek. bunun için bilgisayar visual basic ile arayüz lazım. seri portu kullanan bir arayüz yazabilen ustalar yazabilirler mi. ben geri bütün devresini yapacam.

muser53

visual basic ile seri portu kullanan bir ara yüz nasıl yazabilirim.

lütfen yardım.

INFINITY

Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

climax

Kardeş daha önce yapmış olduğumuz ev otomasyonu projesinin tamamlanmış olan kısmını foruma koymuştuk.Seri porttan haberleşme kısmında visual basic arayüz yapmıştık.Forumda ev otomasyonu olarak arattır,yine takıldığın bir durum olursa yardımcı oluruz.Kolay gelsin...
Paylaşmak düsturumuzdur.

muser53

seri port  bağlantısı yaptığımda pic seri porttan bilği geldiğini nasıl anlayacak? ben picbasic pro ile nasıl sorgu ile bilgi geldiğini anlayacam.

mcan

Alıntı yapılan: "muser53"seri port  bağlantısı yaptığımda pic seri porttan bilği geldiğini nasıl anlayacak?
hocam uart'ın bilgi alma kesmesi kullanabilirsin.böylece bilgi geldiğinde programın otomatik olarak farkına varır.

muser53

hocam uart'ın bilgi alma kesmesi kullanabilirsin.böylece bilgi geldiğinde programın otomatik olarak farkına varır.

bu kesme nasıl olacak. pic basic proda