windows vista ?

Başlatan Megazord, 21 Şubat 2007, 17:12:24

Megazord

windows vistayı kullanmak istıyorum ama kararsızım. bu nasıl bir işletim sistemi ? bana sorun çıkarırmı ? bizim kullandığımız elektronik  programlarla uyumsuzluk olurmu ? internette ve pc donanımında sorun olurmu ? bu işletim sistemini deneyen arkadaşlar ne önerir ? xp ye devammı yoksa vistamı ?
\/\/\/***PROFESYONEL ROBOT TASARIMCISI***\/\/\/

Ersin

Uyumsuzluk sorun olmuyo ama cok guclu bir makina ve grafik kart lazim.
Gorsel efekt oldukca iyi ama buna degmez.Benim fikrim XP de kalmaniz.

ilker_32

Alıntı yapılan: "Megazord"windows vistayı kullanmak istıyorum ama kararsızım. bu nasıl bir işletim sistemi ? bana sorun çıkarırmı ? bizim kullandığımız elektronik  programlarla uyumsuzluk olurmu ? internette ve pc donanımında sorun olurmu ? bu işletim sistemini deneyen arkadaşlar ne önerir ? xp ye devammı yoksa vistamı ?
*arkadaşım kullanıyor 15GB yer kaplıyormuş
*kullanmak istiyorsan kullanabilirsin.
*hiçbir sorun çıkarmayacaktır.
*uyumsuzluk diye hiçbir şey söz konusu değil.
*internette veya pc donanımında sorunda çıkarmaz.
*ayrıca çok güzel olduğu söyleniyor.

Ben kendim SHANEXP kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sorun çıkarmadı.
WİNDOWS XP(çoğu sürümünü kullandım) 'ye göre daha hızlı çalışıyor.
:)

Cetinal

bellekte 400 mb den fazla yer kaplıo
512mb+256 veya 1024 lük ddram olması lazım
işletim sistemi mükemmel tek kelimeyle
yeni model pc lere  göre bişey tam performans için

Megazord

15gb alanmı kaplıyor  8O  8O  8O  8O  vaybeee

benim pc ye uyarmı bilmem ama genede donanımımı size söyleyim :
60GB hdd
pentium 4   1,7 GHZ
64MB geforca 2  MX400
256MB 133MHZ RAM

Bu donanım heralde yetersiz gibi ama RAM i büyütürsem kullanabilirmiyim ?

kasif

Sistemin kaldırmaz,

Aslında kaldırır ama, 950Kg lin bir otomobile 2,5 tonluk karavan bağlamış gibi olursun, sabit hızda birşey hissetmezsin ama yokuş çıkarken veya hızlanmaya çalışırken çok fark edersin.

Windows wistadan sonra, virüs programı, spy programı, java(web siteleri için), flash(web siteleri için) ....vs. derken, rölantide dahi çok yük olacaktır.

Ben P4 2.0GHz işlemci,  512MB ram, ATI9550SE ekran kartı, (250 + 40 GB HDD) kullanıyorum, değil vista,, windows XP bile gözüme yavaş geliyor.

Bir ara bu makinaya win98 ile kullanıyordum, Almanya otobanında Ferrari kullanmak gibi birşeydi.

Megazord

yanıtta bulunan herkese teşekkür ediyorum.

duyduğuma göre bazı Elektronik programlarını ve derleyicileri çalıştırmıyormuş ilgilenen lerin bilgisine sundum.
genede deneyenlerden haber bekliyorum.
saygılar...

emrahmrcn

Vista kullanıp geriye xp ye dönenlerdenim.Biz elektronikçiler için vista biraz erken ,vista uyumlu programların çıkmasını bekleyip iyice oturduktan sonra kullanmamız en iyisi olacak nede olsa en önemlisi amaca hizmet edip etmediği.Ayrıca rahat bir kullanım için 2gb ram öneririm.Laptop u olanlar için şu anda vista tam bir kabus ,,özellikle aero lu olan home premium sürümü  pil performansını nerdeyse %50 azaltıyor.Ben normalde xp ile 2.20 dk giden pil süresini vista da 1.30dk yakalıyorum.İyi çalışmalar
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK