Saat derece tarih gösteren devre

Başlatan yildizelektronik, 22 Şubat 2007, 17:15:17

yildizelektronik

Bende de aynı şey ortaya çıktı ama gerçekte yapınca çalıştı ;)

canhalil50

bendeki ISIS Proteus_ 6.9.03  dosya açılıyo hex atınca play basıyom hata veriyo neden olabilir devreyi yenden kursam olur mu kii ? ya ark biraz acil yardım edin

e3

Nasıl bir hata veriyor.Hata mesajını içeriğini veya resmini koyman mümkün mü?
.eem.

canhalil50

ya nasıl resim ekiyecez bilmiyom ama şöle söleyim hex kodunu  atacagım zaman entegreyi tıklıyom 2 tane kod gosteriyo biri bas biri ex  ne olacak o zaman

Cetinal

hex olanı seçeceksin kardeşim

e3

www.imageshack.us sitesine girip resminin yerini GÖZAT butonu ile gösterip UPLOAD ediyorsun.Upload sonucu çıkan linklerden "Thumbnail for forums (1)" seçeneğini kopyalayıp foruma yapıştırıyorsun.Resmin artık görücüye hazır. :D Kolay gelsin.
.eem.

canhalil50

hex kodunu atıyom böle bi sorun çıkıyoo bde bas uzantılı bişi var o ne olacak plss 2. resimde bas uzantılı olan bi bakarsanız

yildizelektronik

Kardeş ds18b20 yi sil o zaman hata vermez yani devreden kaldır.Bende de aynı hata oluşmuştu

e3

@ Canhalil20, öncelikle Proteus, Türkçe karakter içeren sistem yollarında sorun veriyor.Öyleki senin işletim sistemi Halil Ağa diye geçiyor.Mümkünse yeni bir oturum yarat ve Türkçe karakter kullanma.
İkincisi DS1820 dosyasını silip yeniden yükle.
Üçüncüsü hex dosyasını mikrodenetleyiciye yükle.BAS dosyası da olur, program çalışırken hangi kodun ne yaptığını görmen kolaylaşır o zaman.Kolay gelsin.İyi günler. ;)
.eem.

forsa1975

protection  
Alıntı YapÜçüncüsü hex dosyasını mikrodenetleyiciye yükle.BAS dosyası da olur, program çalışırken hangi kodun ne yaptığını görmen kolaylaşır o zaman.

Hocam isiste bas dosyası nasıl yükleniyor? Hex dosyası dışında sürekli hata veriyor.

e3

@ Forsa1975, Isis'te PicBasic programlarının(MicroCodeStudio gibi) yerini göstermen gerekiyor diye biliyorum.Ondan sonra bilgisayar zaten otomatik compile edeceği için işlemci sanal alemde hem çalışıyor, hem de adım adım çalıştırmada hangi kodun ne iş yaptığı görülebiliyor,, diye okumuştum bir zamanlar. :) Kolay gelsin.İyi günler. ;)
.eem.

tehlikeli

:lol: önce selamederim de bunu nası upload etcez yahu bilemedim ben hemen cvp yazarsan sevinirim. :lol:

e3

@ Tehlikeli, öncelikle forumumuza hoşgeldin.İyi paylaşımlar. :)
Hangi yüklemeyi berecemedin anlamadım.Eğer dosya yükleyeceksen www.dosyam.net adresine yükleyip linki buraya kopyalaman yeterki.Resim yükleyeceksen zaten nasıl yapılacağını yukarıya yazdım.

Ayrıca @ Forsa1975, bugün denedim, Proton+ programıyla yazdığımız .bas dosyasını Isis'de gösterince, adım adım çalıştırma da hangi kod ne iş yapıyor görebiliyorsunuz.Daha önceki versiyonlarda sorun çıkarıyor, çalışmıyormuş diye duydum.Kullandığım Proteus versiyonu 6.9 SP3'tür.Kolay gelsin.İyi günler. ;)
.eem.

halil50can

merhaba ben bu devrenin display kısmını ayrı dizayn ettim gayet hoş oldu ancak iki sorum olcak girişteki 7805 lerin yönlerinin doğru olduğundan eminmisiniz bana ters gibi geldi bide hex sinde hata varmı karakterler bozuk çıkıyo ekranda ısıs ta termometre kısmında hata veriyodu pc dede hatalımı yani devreyi yapyım pek randıman vermedi acil cvp bekliyorum şimdiden teşekkürler.iyi günler

halil50can

HALA CVP YAZMADINIZ GERÇEKTEN ÇOK ACELE LAZIM Bİ YOL GÖSTERİN NE YAPMALIYIM BU GÜN 17:30'DA DEVREYİ TESLİM EDİCEM ACİL LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN.