Saat derece tarih gösteren devre

Başlatan yildizelektronik, 22 Şubat 2007, 17:15:17

yildizelektronik

Arkadaşlar ETE hocamızın yapmış olduğu saat-derece-tarih gösteren devre.Devreyi yaptım güzel çalışıyor.Herkese tavsiye ederim.Kolay gelsin

Kaynak dosyalarını buradan indirebilirsiniz:
http://rapidshare.com/files/17723478/saat_derece.rar.html

ete

@Yildizelektronik,

Yaptığın PCB güzel olmuş. Ancak parçalı yapsa idin belki dahada güzel olacaktı. Yani Displayları kontrol kartından ayırmak daha akıllıca gibi geliyor bana. Yinede şu PCB dosyalarınıda buraya koysan da beni bu dertten kurtarsan çok memnun olacağım. Hergün birileri bu devrenin PCB sinide benden istiyor. Cevap yazmaktan usandım. Lütfen rica ediyorum bir mahsuru yok ise şu pcb dosyalarınıda buraya koyuver.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

elektro_ery

[/URL]

yildizelektronik

ETE hocam devreyi bende parçalı yapmayı düşündüm ama bunu denemek için yaptım bir tane daha yapmayı düşünüyorum o parçalı olucak ve daha büyük displayler ile olucak.Devrenin pcb sinde montaj yaptıktan sonra birkaç tane hata farkettim onları düzeltip en kısa zamanda pcb yi koyarım hocam zaten sizi kırmak mümkün mü :)

ilker_32

PCB çıkarma işleminde hangi yöntemi kullanıyorsun. PCB çok güzel olmuş. :?:

yildizelektronik

Pozitif 20 yöntemini kullanıyorum ve mükemmel çıktılar alıyorum ;)

spooner

arkadaslar bende devreyi kurdum gayet güzel çalıştı fakat zamanı gösterirken saniye ledleri yanıp sönmüyor hep yanık kalıyor ve sondaki saniye artışı senkron değil bazen takılıor bi sonraki saniye az geçior normal değil gösterim bunun nedeni ne olabilir acaba saygılar

yildizelektronik

Kardeş ben hiç sorun yaşamadım.Yaptığın devrede hata vardır ;)

yildizelektronik

zeren51

Devre icin teşekkür ederim ama rapide yüklediginizicin dosya premium olmuş indiremiyorum tekrar yüklerseniz memnun olurumu TEŞEKKÜRLER.

conavar

Alıntı yapılan: "zeren51"Devre icin teşekkür ederim ama rapide yüklediginizicin dosya premium olmuş indiremiyorum tekrar yüklerseniz memnun olurumu TEŞEKKÜRLER.

ben sorun görmedim ama :)
istersen burdan indirmeyi deneyebilirsin ;)
Selametle

BURDAN
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

ilker_32

bazen böyle sorunlarla karşılaşılıyor. linki kapatıp baştan açtığında düzeliyor rapid sorunlu değil. Kolay gelsin...

canhalil50

ben ISIS AÇTIM HEX KODUNU ATTIM AMA ÇALIŞMADI UYARI VERDİ ÇALIŞMA BUTONUNA BASTIĞIMIZDA Bİ CVP YAZIN ACİLL halilcan50@gmail.com can.halil50@hotmail.com acill   atelye ödevimm

yildizelektronik

Kardeş olabilir isis son sürümü ile çizildi.Bende de simülasyonda çalışmadı ama normal yaptığım zaman çalıştı

ilker_32

ISIS'de simülasyon yaptığımda displeylerde sadece 00:00:00 yazıyor. proteus6.9sp5