Arkadaşlar bu özelliklere sahip olan pic lazım...

Başlatan climax, 27 Şubat 2007, 13:43:00

climax

Arkadaşlar kolay gelsin.Projede kullanmak üzere maliyeti düşük pic araştırması yapıyorum.Bana lazım olan picin 22 adet giriş/çıkış pinine,Adc özelliğine,iki adet timer özelliğine sahip olması gerekiyor.Biraz netten araştırma yaptım.16F876 var mesela 4.80 ytl.Bundan daha ucuz olan varmı?Birde Türkiye de olup olmaması da problem olabiliyor.Yardımlarınızı bekliyorum...
Paylaşmak düsturumuzdur.

Cetinal

16F873 olabilir mesela 16F870 olabilir //bunlar proteusta var ordan bak özellilklerine

16f7x serisinde de var 28 pinli

climax

Hocam verdiğin piclerin özelliklerine baktım.Ama bana fiyatı düşük olan lazım birazda.Fiyatı 16F873 'ün (dorukanın sayfasında görünen) 4.80 YTL.Biraz daha ucuz olan varmı?İlgin için teşekkürler...
Paylaşmak düsturumuzdur.

Eagle_Tim

Software and Hardware Design...

climax

@Eagle_Tim hocam teşekkürler.Hemen bakıyorum...
Paylaşmak düsturumuzdur.

Eagle_Tim

PIC16F72 -73 uygun görünüyor fiyatıda ucuz istanbulda isen karaköyde özdisanın karşında bulunabilir..

climax

Hocam yarın inşaallah Karaköye gidecem.Fiyatlrın noktasında da bi araştırma yapacam.Neticeyi sizlerle paylaşırım.
Paylaşmak düsturumuzdur.

Eagle_Tim

Ok, 16F72 İçin 1.66 $ yazıyor heralde en fazla 1.80 -2.0 arasında olur fiyatı,
diğeri 3 küsür $,  Sen 16F72 ye bak bence o daha uygun, dikkatli bakmadım ama bir tek bellek farkları var herhalde biri 3.5 kbyt -diğeri 7 kybt
kolay gelsin..