Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

ELAN

Başlatan OG, 24 Mart 2007, 17:00:13

OG

Malzeme aldığım arkadaşlar ELAN işlemcileri kullanmamız için ısrar ediyorlar. Özellikle OTP türlerinde fiyatlarının çok iyi olduğunu belirtiyorlar. Son zamanlarda üretilen cihazların içlerinde genelde bu işlemcilerin kullanıldığını söylüyorlar.  Ben bu işlemciyi henüz tanımıyorum, kullanmayı da bilmiyorum, seri imalatçı arkadaşlara duyuru amaçlıdır.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

memed52

emperor

türkiye distribütörü bizimle görüştü hatta ben bizzat katıldım bu işlemciler ile ilgili görüşmelere...emc pergormansı vs. pic den daha  iyi diyorlar, fiyatı da pic e göre daha uygun dediler...programlanması da pic e çok benziyormuş...c compiler ı falan verdiler bir de programlayıcı, ama daha ELAN işlemciler ile bir proje yapmak nasip olmadı  :) fiyatına göre özellikleri pic e kıyasla çok iyi...ancak çok fazla işlemci seçeneği mevcut değil...ha bu demek değilki bizim istediğimiz özellikte ELAN yok, her birinin port çıkış akımları pic deki gibi aynı, hafıza bakımından gayet iyi, timer ları, interruptları, analogları vs var, analog pinleri fazla değildi işlemcilerin yanlı hatırlamıyorsam...ben de bu işlemciyi fazla tanımıyorum...bir projeye girişirsek ilgili hardware i yapmam gerekecek...ayrıca seri imalat için şu anda kullanacağımız işlemcilerden bu işlemcilere geçmek çok uzun bir süreç olacaktır diye düşünüyorum...pic in herşeyini biliyoruz ancak bu işlemcilerle ilgili fazla birşey de bilmediğimiz için en başta soğuk baktım olaya...ama kendimi geliştirmek için bir fırsat tabii ki...