Magnet Motor

Başlatan serdararikan, 29 Mart 2007, 20:09:29

serdararikan

arkadaşlar geçen sene bir sitede magnet motor diye bir düzenek gördüm. adına erke dönergeci de diyorlar.prensip olarak mıknatırların belli açılarla yerleştirilmesinden oluşuyor.bu konuda amatör ve profesyonel çalışmalar var.hiçbir extra enerji kullanmadan elektrik üretiyorlar aşağıdaki linkte youtube de bununla ilgili video da var.
http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0
ayrıca birçok sitede şematik açıklamada bulunuyor.örneğin:
http://freeenergynews.com/Directory/Howard_Johnson_Motor/index.html
bu konuda biraz çalışmak lazım.ne dersiniz?

z

Bu tip konulara kafa yoruncaya kadar fizik bilgini gelistir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

serdararikan

senin fizik bilmin çok iyi galiba.şimdi bana enerjinin korunumu kanunundan bahsedeceksin değilmi?peki mıknatızlık olayını nasıl açıklayacaksın bana?mıknatısın hiç enerjisi yok dimi.çok biliyorsun ya...

e3

Sevgili Serdararıkan, Bunalmış hocamın bilgisi iyidir,onu zaten savunmama gerek yok, mesajlarına bakabilirsin. ;)  Biz daha öncede bu gibi konuları forumda işledik.Bilmelisinki her malzeme kullanıldıktan bir süre sonra aşınmaya maruz kalıyor ve eskiyor ya da ömrü bitiyor.Bu nedenle mıknatıslarda döndüklerinde hava sürtünmesi gibi nedenlerle ısınıyor ve ısı da özelliğini yitirmesine sebep oluyor.Sonsuz diye bir kavram henüz kullandığımız malzemelerde yok diye biliyorum. :D Kolay gelsin.İyi günler.
.eem.

z

Evet nerden bildin enerjinin korunumundan bahsedecegim.

Gunumuz bilminin kaya gibi saglam kanunlarindan birisi enerjinin korunumu kanunudur.  Bu kanunun sarsildigi gunun adi da kiyamet gunudur.

Miknatisin neyini merak ediyorsun mesela?

Burada yardimci olamassak degerli fizikcilerin cirit attigi fizik forumlarina yonlendirebilirim seni. Fakat oralarda edebiyat değil matematik konusur.

serdararikan

adamlar bunula 150 hp güç elde etmişler boş konuşuyorsun

z

Bos konusan sensin. Once guc ile enerjiyi ogren.

Bende miknatisla sana 100HP değil 10000HP ureteyim. 1 kac us icin.

Tenir

serdararikan bu konuya inanıp içeriğini araştırmadan savunan herkes gibi kendini komik duruma düşürüyorsun. Lütfen bunu daha fazla uzatma, neden olamayacağı konusunda açıklama istiyorsan termodinamiğin yasalarını inceleyebilirsin. Ya da temel fizik kitaplarındaki konuyla ilgili verilen örnekleri.
eminim sana yol gösterici olacaklardır.

mustafacan

bu dönergeçlerdeölü noktalar varır mıknatıs ittiği kadardageri çeker nun için hiç kafa yormayın  mıknatıs %50 iter %50 çeker yanai güç=0
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

serdararikan

okuduğunu anlama konusunda bazı sıkıntılarınız var.ben yazımın hiçbir kısmında sonsuz enerji diye bir kavramdan bahsetmedim bende biliyorum enerjinin korunumunu kanununu buradaki olay mıknatısı üretmenin maliyeti ve sistemi üretmenin maliyeti elektrik üretme maliyetinde daha az olursa bunun enerji üretimi için kullanılabileceği.belki spesifik alanlarda böyle bir düzüneğe gerek duyulabilir bilmiyorum anlatabildimmi lütfen yazdıklarımı dikkatli okuyun...

Tenir

Benim de demek istediğim bedava da verseler bu sistemle enerji üretemezsin.

omenek

Zaten böyle bir şey mümkün olsaydı çoktan butür hareket sistemleri geliştirilir ve bir çok uygulama alanı bulunurdu.

Ziya

Bu forumda bu konu detaylı şekilde işlenmişti. Bence aramadan başlığı açan kardeşimizi ilgili başlığı bulması konusunda, forumun arama motorunun nasıl kullanıldığını izah etmek verilebilecek en güzel cevap olurdu. Bu başlığı gereksiz yere uzatmanın anlamı yok... Çünkü sebep değil sonuç olan evrensel kanunlara inanmayan insanlar gördüm. Bilimin insanları o kalıplara tıktığını iddia ediyorlar. halbuki malzeme, kristal örgü, difüzyon, ısı transferi gibi konularda bilgisi olmayanların bazı şeyleri inkar etmesi güneşi üflemekle söndürmeye çalışmasına benzer.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

arif

Alıntı yapılan: "bunalmis"Bu tip konulara kafa yoruncaya kadar fizik bilgini gelistir.

Arkadaşlar kırıcı olmaya gerek yok.

roleci

Desenize sonsuz enerji kaynağı icat oldu...

(Eğer mıknatıs ısınıpta özelliğini yitirirse tepesine bir akarsudan gelen olukla su akıtılıp soğuması sağlanabilir.)

Bu arkadaşlar yaptıkları jeneratörleri kiraladıklarını söylüyorlar sitelerinde.Madem o kadar verimli iseler seri üretime geçip , elektrik üretip dünyadaki enerji sorununa son versinler.Paraya para demesinler.