Minyatur, USB HDD problemi

Başlatan bunalmis, 01 Nisan 2007, 03:31:10

z

Cep tipi, USB den baglanan Hard diskin kablosunu taktigimda bazen HDD motoru donmuyor dolayisi ile PC bu cihazi gormuyor.

Bu tip sorunla karsilastinizmi? Sorunun kaynagi nedir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mcan

bu sorun benim başıma diz üstülerde geldi yani masa üstünde sorun yok sorun diz üstü makinalarda,usb çıkışları ya sınırlandırılmış yada başka bişey var.neyse çözümünü mini usb harddiskin bi ucu usb diğer ucu adaptör girişi gibi olan kablosunuda data kablosuyla aynı anda kullanarak çözdüm bazı modellerde bu adaptör girşi yok o yüzden kutusundan çift başlı usb kablosu çıkıyor.bir ucu mini usb-ya da normal usb diğer ucu çift usb.biri hem veri hem enerji diğeri sadece enerji için konulmuş.bu şekilde usb diz üstü harddiskleri dizüstünde çalışıyor.masa üstünde böyle bir sorunla karşılaşmadım.varsa elinizde bu tip kablolar deneyebilirsiniz.

OG

Benim de Desktop cihazda IDE portları dolu olduğu için (SATA'sı yok, eski ana kart) DVD yazıcıyı masamın üstüne koyup USB/IDE dönüştürücü ile koydum. Cihaz genelde uyuma halinde. USB portunu değiştirince uyanıyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

e3

Bir benzeri de bende oluyor.Windows'ta gerekli ayarları yaptığım halde ara sıra ADSL modemim (USB bağlatı ya da Ethernet fark etmiyor) çalışmamakta ısrar ediyor.Port değişikliği yapınca çalışmaya devam ediyor.Bu laptoplarda, üreticilerin pil enerjisini ve ömrünü korumak için yaptığı donanımsal birşey olsa gerek. :roll:
.eem.

suphi

Alıntı yapılan: "bunalmis"Cep tipi, USB den baglanan Hard diskin kablosunu taktigimda bazen HDD motoru donmuyor dolayisi ile PC bu cihazi gormuyor.

Bu tip sorunla karsilastinizmi? Sorunun kaynagi nedir?

Benzer sorunu dijital kamera ve harici usb diskte defalarca yaşadım. sebep kablo imiş. dijital fot. makinesi nin kendi kablosu hatta kendi 1.5 YTL olan kablolar sorunlu.  Daha kaliteli bir kablo ile denedim hiç sorun yok.

Hatta sorunu şöyle de görebiliryorum. ADC bilgisini usbden gönderen bir devre yaptım. adc giriş sinyali olarak  usbdeki 5 voltu okuyorum. adi veya uzun kablo ile  müthiş bir parazit var. iyi kablo taktığımda ayna gibi görünüyor. Eğer beslemede bile bukadar parazist oluşuyorsa data hatında daha çok oluşur diye düşünüyorum. kabloyu değiştirince sorun düzeliyor.