P4 anakart.

Başlatan ilker_32, 02 Nisan 2007, 12:18:42

ilker_32

Arkadaşlar, elimde pentium 4 boş bir anakart var. Ben bunu PİC'le beraber değerlendirmek istiyorum. Kısacası yapacak olduğum her hangi bir devrede kullanmak istiyorum. Elimdeki anakartla ne tür şeyler yapabilirim. Yada PİC programlamaya yönelik birşey yapabilirmiyim. Bu konu hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim. :?:

ilker_32

Arkadaşlar konuyu tekrar gündeme getiriyorum. Robot yapmaya karar verdim. CD-ROM kartı ve iki tane 16f628 ile anakart işlemcisinden motor kontrolünü başardım. tabi kumanda ile oluyor bu iş, robot için bir bilgisayar kullanıyorum. Ben bilgisayarımla karşılıklı konuşmak istiyorum soru sorduğumda cevap verebilmeli, bu olayı pek anlayamadım ne yapmalıyım. Bu konu ile ilgili türkçe içerikli site veya döküman elinizde varsa foruma koyarlarsa çok sevinirim. Yada onu anımsatan bir kod. Sistem bir ay sonraya lazım bana bu konuşma işi bilgisayar programı gibi bişeyde olabilir. Sonuçta bilgisayar kullanıcam. :cry:

mhk

Ana başlık "speech recognation" bunu aratırsan bir sürü link program ve işlemlerle karşılaşırsın. VB , Delphi vb programlarla yapılmış örnek programlara rastlayabilirsin. Senin biraz araştırmandan sonra yardımcı olmaya çalışırım.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

ground

Alıntı yapılan: "mhk"Ana başlık "speech recognation" bunu aratırsan bir sürü link program ve işlemlerle karşılaşırsın. VB , Delphi vb programlarla yapılmış örnek programlara rastlayabilirsin. Senin biraz araştırmandan sonra yardımcı olmaya çalışırım.

Microsoft Speech Application SDK yada SAPI şeklinde aramalarda yapılabilir..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

ilker_32

Alıntı yapılan: "mhk"Ana başlık "speech recognation" bunu aratırsan bir sürü link program ve işlemlerle karşılaşırsın. VB , Delphi vb programlarla yapılmış örnek programlara rastlayabilirsin. Senin biraz araştırmandan sonra yardımcı olmaya çalışırım.

Alıntı yapılan: "ground"

Microsoft Speech Application SDK yada SAPI şeklinde aramalarda yapılabilir..

Dediklerinizi araştırdım. hatta bir iki tanesini download ettim. Güzel programlar. Ama sadece yazdıklarımı söylüyorlar. Benim konuştuklarımı nasıl anlayacaklar ve cevap verecekler. Burayı anlayamadım. :?: