aşırı distorsiyon

Başlatan simtik, 16 Temmuz 2003, 19:27:38

simtik

selam millet
benim evdeki vcd çıkışında çok aşırı derecede gürültü var bunedenledoğru dürüst müzik dinleyemiyor vede film seyredemiyorum.bu gürültüyü kesebilecek bir devre varmi bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz simtik@mynet.com
:twisted:  [/b]

PicProje

Senin vcd nin beslemesinde bir sorun olmasın
İzindeyiz Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK

yas

Doğru.
Besleme devresindeki elektrolitik kondansatörler kurumuş olabilir.

simtik

abicim bu vcd daha 1aylık

PicProje

Belki soğuk lehimdir yada kondansatör arızalıdır
İzindeyiz Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK

diot

vcd 1 aylı ise garanti dahili değiştirebilirsin.
ayrıca cihazın  yeni olması arızalı çıkmaması için bir neden değil.

Ayrıca nasıl bir distorsiyon var buda önemli. beslemeden gelebileceği gibi, bozuk yarı iletken , bozuk kondansatör gibi arızalı devre elemanları da olabilir.
bence bir adet 1 kHz ve 440 Hz frekanslarında ses ile yapılmış 2 ayrı track dan oluşan bir audio cd takıp , çıkışa bir osiloskop bağlayıp ne gibi bir distorsiyon geliyor ona bakmalı önce.

nuri osman paşa

selam...
arkadaş vcd nin ses çıkışını bir gerilim bölücü direnç veya potansiyometre ile düşürüp tvye uygula bir  ihtimal olur.benimde aynı sorun vardı ama çok aşırı değildi.yada denemek için vcd nin ses ayarını kısmanda yeterli olabilir...
Elkn.Müh.NURi OSMAN MIZRAK [email]n_o_mizrak@hotmail.com[/email]

daswi

arkadaşım bence onun beslemesinde sorun sen yenide alsan arızalı olabilir yeni diye sorunsuz calışacak diye bir şartyok ok
sen genede bir beslemesine bir bak

munzur

Dostum,
Önce gürültünün kaynagını bulmak lazım.
1 VCD yi direk hoparlöremi bağlıyorsun
Cevap evet ise hoparlörde sorun olabilir. VCD nin çıkış katında sorun olabilir. Besleme devresinde sorun olabilir.
2 VCD yi müziksetine veya bir anfiye bağlıyorsan bağlantı kablolarında veya bağladıgın cihazda sorun olabilir.
3 VCD yi TV ye bağlıyorsan VCD nin video çıkışında sorun olabilir (TV kanallarında problem yoksa)
Adım Adım Hedefe Ulaşacaksın YılmadanBıkmadan :)
İki yumurtayı birbirine vurun sadece biri kırılır. [email]smunzur@gmail.com[/email]