128*64 pano ve tarama mantığı.Yeni proje.

Başlatan Logan, 05 Nisan 2007, 00:07:39

Logan

@silgilikalem, anladığım kadarıyla led tv yapmayı planlıyorsunuz.Benim siteye yollamış olduğum sistem, led TV mantığını içermiyor.Çünkü eğer çalışmalarınız bu yönde ise size RGB led gerekecektir ki bu ledlerde bildiğim kadarıyla PWM darbeleriyle sürülüyor. Yapmayı planladığınız panonun büyüklüğü hakkında bilgim yok.Ama bu sistemi Pic ile çözemezsiniz.Zaten mesajınızda da picten hiç bahsetmemişsiniz :)  Her konuda yardımcı olmaya hazırım.Bana özelden ulaşabilirsiniz...
İmza.

Mucit23

Logan bey gerçekten mükemmel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık.

POWER

TB6BKG

Mucit23

Merhabalar logan bey aklıma takılan bişey var sormak istedim size böyle profosyonel bir uygulama için ARM serisi bir microdenetleyici daha verimli olmazmıydı.(hız açısından) Bana kalırsa bu proje artık piclerin sınırını zorluyor. :D

zenze

Bu devrede satır yada sutunları, belki de her ikisini birden transistörle sürmek gerekli değil mi?

Gökhan BEKEN

Satırlar 64 adet
sutunlar 128 adet
Hem satıra hem sutuna transistör koymaya hiç gerek yok.
En iyisi satırlara transistör koyarak 64 tane ile sıyrılmak.

@Logan hocam shift registere göre farkı nedir tam anlayamadım bu yöntemle daha mı hızlı taranıyor? Ayrıca 74154 entegresinden sadece 1 adet uçtan gnd çıkıyor diğerleri + olabiliyor açıkçası devrenin mantığını anlamadım. Gerçi fazla incelemedim ama uzaktan bakınca pek anlaşışmıyor.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

zenze

Mrb Logan özel mesaj atmıştım bakabildin mi?

teknikelektronikci

bu baslik sanirim eski bir baslik logan hocamizda epeydir forumda degil belki ugramiyordur bilginiz olsun
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

M_B

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 05 Eylül 2010, 18:06:53
bu baslik sanirim eski bir baslik logan hocamizda epeydir forumda değil belki ugramiyordur bilginiz olsun

Merhaba
Logan hocamız Askere gitti.
https://www.picproje.org/index.php/topic,28280.0.html
Kolay gelsin
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: M_B - 06 Eylül 2010, 10:37:34
Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 05 Eylül 2010, 18:06:53
bu baslik sanirim eski bir baslik logan hocamizda epeydir forumda değil belki ugramiyordur bilginiz olsun

Merhaba
Logan hocamız Askere gitti.
https://www.picproje.org/index.php/topic,28280.0.html
Kolay gelsin

vayy be yeni haberim oluyor hayirli teskereler diyorum logan hocamda sansliymis seferihisarda askerlik yapiyor :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!