usb kablo

Başlatan deserteagle, 08 Nisan 2007, 15:49:15

deserteagle

2 hafta önce 100gb lık bir 2.5" lik taşınabilir harddisk aldım.fakat kutu içerisisnden çıkan kablo baya uzun ve taşımaya müsait değil.Piyasadan yeni bir tane aldım ve kesip kısaltacaktım önce kesmeden bir deneyeyim dedim ama bu kezde hard disk çalışmadı. ışıgı yanıyor fakat sanırım kablodan çekilen güç yeterli gelmediği için biligisayar görmüyor..daha önce internetteki forumlarda bu şekilde bir sorunla karşılaşmıştım.yeni aklıma gelen kaliteli bir usb- a-mini usb-a kablo alıp usb a tarafını kesmek ve bunun yerine yenisi soket lehimlemek.fakat bir sorum olacak bu şekilde kabloya lehimlenip kullanılabilecek (orjinal gibi olması açısından) usb a soketi ankarada konya sokakata bulabileceğim bir yer tarif edebilecek hocam varmı ve bu soketli sistem diski çalıştırırmı.veya daha orjinal bir fikri olan varmı.
saygılarımla
görüşlerinizi bekliyorum.

e3

Hocam aşağıdaki resimdekilere benzer ve diğer soketleri ben ihtiyaç olduğundan Konya Sokak- Ferah İşhanı - İmpel'den alıyorum.Yanlış hatırlamıyorsam 3. katta idi.(Orada mini-usb konnektörü görmedim ama ben oradan USB-A type almıştım.)Kolay gelsin. ;)
.eem.

deserteagle

sayın protection hocam tam aradığım ürünler de bunların plastik tutma yeri olanlardan arıyorum sizin resimdekiler pcb tipi. soket tarzında olanlarından almayı düşünüyorum.dediğiniz yere bakacağım.

aşagıdaki gibi kablo ya lehimlenebilir olanlardan.

http://shengyihtech.manufacturer.globalsources.com/si/6008800656103/pdtl/USB-connector/1000839389/USB-4P-Male-Connector.htm

saygılarımla

e3

Geçenlerde Bunalmış hocamda buna benzer birşey arıyordu galiba.Ama ben Ankara'da satan hiçbiryer görmedim.Yine de aramak lazım.Olmazsa sağlam bir USB kablonun canına okumanız gerekiyor. :twisted: Kolay gelsin. ;)
.eem.