MCB2140 Evaluation Board yok fakat sade LPC2148 karti var

Başlatan bunalmis, 08 Nisan 2007, 23:05:54

z

Keilin pek cok ARM ornek programi MCB2140 icin verilmis. Acikcasi bu kartin ustunde ne var ne yok bilmiyorum.

Bu kart icin verilmis ornekleri elimdeki basit bir LPC2148 kartinda nasil denerim?

Mesela USB Mem ornegini Olimex LPC-H2148 header karttinda calistirabilirmiyim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Bu link olmuş galiba.

USBMem programini calistiran varmi?

ise

usbmem programını hazır halde yazılmış durumda
mmc ile direkt olarak okutabiliyorsunuz veya programı yönlendirip 512k hafıza alanını kullanabilirsiniz

z

Ah bir becerebilsem.  Bu MCB2140 karti icin yazilmis orneklerin hic birini benim kartta calistiramadim. MCB2140 semasini kaldirmislar. MCB2140, gorunurde ciplak bir LPC2148 gibi duruyor.

http://www.keil.com/arm/mcb2140/specs.asp

Elimdeki kartta da 12Mhz kristal var. O zaman ornek programlarin calismama sorunu ne olabilir?

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

Arm icin henuz yorum yapacak konumda değilim. Verdiginiz linkte adamlar hic olmazsa isletim sisteminin USB cihaz icin unknown device turu mesaj verdiginden bahsetmisler. Bende o da yok. Daha once vermistim ama tekrar vereyim elimdeki kart

bu.

Uzerinde 12Mhz Kristal var. MCB2140 da da 12Mhz Xtal var.
MCB2140 de ext ram vs olsa anlayacagim ama yok ve hemen hemen elimdeki kartin aynisi.

Elimdeki kart olimexin verdigi USB mouse programini kosturuyor ve isletim sistemi mouse'i goruyor. Ancak Keilin hic bir USB ornegi bu kartta calismadi.

Zaten ilk led yakip sondurmede de tirmalamistim sonra nasil olduysa calismaya baslamisti.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ise

http://www.keil.com/arm/mcb2140/mcb2140-schematics.pdf

pdf halinde direkt olarak açılıyor.
derleme konusunda bazı sıkıntılar olabiliyor.  interrupt rutinleri starpup.s dosyası içeresinde sonsuz halinde bırakılmış olabilir.bu yüzden kod çıktığında kitleme yapıyor olabilir.
C:\Keil\ARM\Boards\Keil\mcd2140  altındaki örneklerden çalıştırmayı denemişmiydiniz

z

Hic birisi calismadi.

Keil'in Olimex benzeri firmalarin kartlarina yada benim gibi acemilere kucuk bir oyunu sanki.

Analyzer

Selam,

Ben Keil'de uğraşırken şu dikkatimi çekmişti. Proteusta LPC'yi yerleştirip blink demoyu attığımda "blink" yapmıyordu. Neden çalışmaz diye uğraşırken, delay fonksiyonunda problem olduğunu görmüştüm. Kendi delay fonk. yazıp yerleştirince çalışmıştı. O örneği nereye kaydettim bulamıyorum. Siz de delay'ı kaldırın, nop'lu bir delay yazın çalışması lazım.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!