IE'ın hiçbir adresi dolaşmaması

Başlatan OG, 16 Nisan 2007, 23:45:20

OG

Format etmemek için PC inat ediyor ben inat ediyorum. Şimdi de IE de yazdığım adrese verdiği cevap örneğin,

'http://www.google.com/' şu anda kullanılamıyor.

gibi uyarı ve herhangi bir hareket olmuyor. Sebebini bilen varmıdır?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aslan_korhan

En güzeli Firefox kullanmak. Buna benzer sorunlardan dolayı uzun bir süredir IE kullanmıyorum ve gayet memnunum...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

serdar1973

Firefox kullanmanın ne gibi faydaları var

mustafacan

firewall programları çalışıyor olabilir.
güvenlik duvarı ayarları olabilir.
DNS sorunu olabilir.
Bende bazen norton internet security yapıyordu.
birde msconfigten bişileri kaldırdığımdabilgisayar genelde aptallaşır
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

OG

Çözemediğim için IE7 yi kaldırıp 6 ya döndüm. Şimdilik idare ediyor.

KAZIMUGUR

OG hocam, mesajlarınızdan gözlemlediğim kadarı ile diyebilirimki windowsunuzda hatalar var.
İmkanınız el veriyorsa yedekleri alın,temiz bir kurulumdan sonra imaj alın.
Bazı durumlarda arızayı onarmaktansa imajı geri yüklemek daha kolay olur ve kısa sürer.
İmaj,güvenlik gibi gerekli bazı programlar için ihtiyaç olursa emrinizdeyim.

demirkan1

OG hocam, aynı sorun bendede olmuştu microsoft'un yardım hattını aradım bir dosya verdiler onu çalıştırınca düzeldi. dosyanın linki aşağıda belki size yardımı olur

http://rapidshare.com/files/26765745/IEReg.zip.html

OG

Alıntı yapılan: "KAZIMUGUR"OG hocam, mesajlarınızdan gözlemlediğim kadarı ile diyebilirimki windowsunuzda hatalar var.
İmkanınız el veriyorsa yedekleri alın,temiz bir kurulumdan sonra imaj alın.
Bazı durumlarda arızayı onarmaktansa imajı geri yüklemek daha kolay olur ve kısa sürer.
Abi dert şu, elimde bir PC var eski, PIII-700. Ve bundaki program vs çok yılın birikimi. Zaman bulamadığımdan diğer PC lere bu programları kurulum yapamadım, bilgileri aktaramadım. Birçok işte bu PC ye mecbur kalıyorum. Bütün bilgilerimde (çok senenin) bu PC de depolu halde. Normal datalar, dosyalar ve hatta email fax vs. Öyleki IDE yolları dolu olduğu için USB/IDE dönüştürücülerle HDD, CD bağlantıları dışarılara taşıyor. Yani server gibi. Bunları detaylı inceleyip yedeklemeden format atmaya korkuyorum. Zaten yedeklemiş olsam bu PC ye ihtiyacım kalmayacak. İşi zamanında yapmamanın sıkıntısı, birikince hiç yapılamıyor. Böyle ufak ufak idare ediyorum. demirkan1'in dosyasını da yüklüyelim. Yama üstüne yama , üstüne yine yama  :lol: Bakalım tutacakmı.