dokunmatik ekran sorun

Başlatan stlg, 18 Nisan 2007, 14:16:41

stlg

Sevgili arkadaslar

Dokunmatik bir ekranda mouse kullanmadan herhangi bir klasoru sag tıklama işlemini nasıl yapabiliriz sistemin icinde klavye aslında var ama onu kullanmak istemiyorum işletim sistemi xp aslında istegim su masustunde bazı tuslar olmalı ve ben bir klasoru işaretledigimde bu tuslar ile farenin sag tıklama vs işlemlerini yaptırmalıyım bu sekilde bir yazılım varmı yardımlarınız icin tesekurler
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

e3

Stlg hocam, bu ekran PDA türü birşeyi ekranı mıdır acaba?
PDA vb. birşey ise genelde bunlarda sağ tuş olmuyor.Siz ekranda istediğiniz şeyin üstünde PDA kalemini birkaç saniye tutmak kaydıyla sağ tuş menüsünü açıyorsunuz.Kolay gelsin. ;)
.eem.

aster

Evet protection'un dediği gibi sağ tuş özelliği yok biliyorum yani o kadar ekranla uğraştım hiç görmedim (makinalarda)
genelde neler yapılacaksa ona ait tuşlar zaten çıkıyor

Sorununuz sisteme girmek ama kurucu buna engel olmuş gibi algıladım?

stlg

Sevgili arkadaslarım

Verdiginiz cevaplar icin tesekur ederim bu ekran otolar icin uretilmis bir bilgisayarın ekranı ,dedigim gibi uzerinde xp işletim sistemi kurulu masaustundeki klasorleri secip uzerinde cift tıklama yapılabiliyor ama biz klasor uzerinde sag tıklama yapıp bu klasorle ilgili işlemleri kısa yoldan yaptırmak istiyoruz uzerinde sanal klavye var ama ekran zaten 7 inc oldugundan bunu kullanmak zor oluyor ben yabancı sitelerde virtual mouse adı altında birkac program buldum ama sizlerin kullandıgı daha basit uygulamalar varmı diye sormustum tekrar tesekurler
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.