TPDV1225 bu malzemeyi tanıyan varmı

Başlatan stlg, 19 Nisan 2007, 14:41:16

stlg

Sevgili arkadaslar

3 faz ile calısan lenze marka kucuk bir inverterde cıkısta bu malzeme (TPDV1225) kullanılmıs datasheetine biraz baktım triyak turu birsey bu malzemeyi bulabilirmiyim yada yerine kullanabilecegim baska bir malzeme varmı  tesekurler
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

nonstradam

STLG bende merak edip pdf ini indirdim ama pdf te ALTERNISTORS yazıyor bu kavramı ilk defa duydum sembolüde triac gibi ama biraz farklı bende merak ettim nedirki bu eleman ne işe yarar. triac tan farkı nedir :?:

mp3dragon

Alternistors = Alternatif - Tristör kısaltması gibi birşey ki biz buna kısaca triyak deriz.  :lol: Hızlı anahtarlama özelliği haricinde fark yok ki ben diğer triyaklar ile kıyaslamadım bunu.

Ticari isimlerde bazen böyle uygulamalar oluyor. Örneğin bazı firmalar I2c ye I2c demezler. Çünkü isim hakkı philipsindir.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

stlg

Bu malzeme kucuk bir motor hız kontrol devesinin cıkıslarında yerine normal triyak taksak olurmu acaba anahtarlama frekansı yeterli gelirmi bilmiyorum
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.