USB anahtarlama

Başlatan gloin, 02 Mayıs 2007, 13:41:10

gloin

USB klavye ve mouse u, iki pc arasında anahtarlayan bir devre yaptım. klavye ve mouse un +5V larını 5v luk rölenin kontaklarından geçiriyorum, usb sinyallerini de adg736 mux entegresinden geçiriyorum. USB hattındaki ani gerilim sıçramaları için de SN75240PW entegresinden kullandım.

Devre çalışıyor ancak bir sorunum var, tam anahtarlama anında mouse u oynatırsanız, mouse diğer pc ye geçmiş olduğu halde hareket edemiyor artık, yani başka bir deyişle PC, bağlanan mouse u görmüyor gibi oluyor. geçiş anı 1 sn den az sürüyor, sanki pc ye klavye ve mouse u aynı anda bağladığınızda ki tanıma süreci gibi yani, fakat bu kitlenme sorununu nasıl gideririm tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

iyi çalışmalar,
Gloin

stlg

Sevgili kardesim

Asagıda bir uygulama var yunanca ama belki bir fikir verir kolay gelsin
http://www.serasidis.gr/circuits/USB_switch/usb_switch_GR.htm
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

gloin

teşekkürler cevabınız için, cihazda kullandığımız iz topu özel yapım bir cihazdı, pc bağlantısı da bildiğimiz usb, bugün devremi kendi mouse ve klavyemle denedim (microsoftun klasik klavyesi ve topsuz mouse u), kilitlenme sorunu oluşmuyor, sanırım iztopunun kendi içerisindeki firmware saçmalıyor, tam geçiş anında oynatılınca pc ile haberleşmesi kesiliyor. üreticisine bildirdim bakalım bir güncelleme falan olursa çözülür sanıyorum

iyi çalışmalar,
Gloin