Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

foruma bağlanamama

Başlatan teknikelektronikci, 02 Mayıs 2007, 23:25:59

teknikelektronikci

merhaba arkadaşlar üstadlar bugün çok acayip bir problem ile karşılaştım her zaman picprojeye girdiğimde istediğim foruma girebiliyor mesajlarımı kontol edebiliyordum fakat bu akşam kendiliğinden logout olmuş ve şimdide login olmaya çalışıorum ama olmuor aşağıdaki gibi pencere çıkıyor ama foruma ulaşamıyorum sonra fırefox u yükledim firefox da problem çıkmadı acaba bendemi problem var yoksa internet explorer ile forum sayfalarındamı bir problem var çünkü aynı durum diğer forum sayfalarındada söz konusu bu konuda tecrübesi olan varmı acaba?

firefox dan bağlı olmadığım zaman internet explorer de bağlı değil yazıyor

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

KAZIMUGUR

İE lere son zamanlarda bir şeyler olmaya başladı.Amman dikkat.

Benzeri konu aşağıda onarım dosyası iş görebilir.

https://www.picproje.org/index.php/topic,15138&highlight=ie

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "KAZIMUGUR"İE lere son zamanlarda bir şeyler olmaya başladı.Amman dikkat.

Benzeri konu aşağıda onarım dosyası iş görebilir.

https://www.picproje.org/index.php/topic,15138&highlight=ie

kazımugur hocam ilginiz için teşekür ederim fakat verdiğiniz dosyada bir işe yaramadı 2-3 kez denedim olmadı aradan bi 1-2 saat sonra tekrar i.e ile giriş yapmayı denedim bu sefer giriş yapabildim yani sanırım düzeldi ama çok entresan niye böyle oldu anlaamdım eğer bu konu hakında tecrübesi olanlar varsa paylaşırsanız sevinirim hiç olmazsa bir kez daha olursa biliriz ama acaba kazım hocam verdiğiniz dosya 1-2 sat içindemi etkisini gösterdi :)   kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

e3

IE'de bende de sorun veriyor.Bazen forumdan çıkmıyor cookileri tam olarak kaydetmiyor, sitelerdeki pdf dosyalarını kesinlikle açmadan bütün açık explorerleri kapatıyor, ayrıca ara sıra IE kafasına göre hangi site olursa kapatıyor.Enteresan birşey bu IE7, orjinal Microsoft lisansıda var ama sapıtıyor.Anlamadım gitti, bu gidişle sileceğim tekra 6'yı yükleyeceğim. :? İyi çalışmalar.
.eem.

aslan_korhan

Her zaman söylüyorum :
Firefox kullanın  :D
IE'den vaz geçeli çok oldu ve hiç pişman değilim...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

KAZIMUGUR

İE diğerleri gib sadece browser değil windows başka işlerdede onu kullanıyor sistemle fazla içli dışlı samimi.

Normalde dediğiniz hatalar yok.İE7 rakiplerinin özelliklerinide ekledi.
Düşmanı çok.
Bizim gibiler çok linklerin peşinden gidiyoruz ve programlarımız sistemin derinliklerinde çalışıyor.Kürek derken kendi onayımızla yapıyoruz anti virüslere bile karışma diyoruz.Lic ya da sys dosyalarını windowsa kendimiz atıyoruz.
Derken çuvallamaya başlıyor.

Ben sıkca imaj tazeliyorum ve bir şey olduğunda geri yüklüyorum.Onarmak zaman alıyor ve asla eskisi gibi olmuyor.
Tüm programlarımı c ye kurup imaj alıyorum...

e3

KAZIMUĞUR hocam, keşke bilgisayar ilk geldiğinde yedek alsaydım.Direk antivirüs ve deep freeze kurarak işe başladım. :D Masaüstü PC'den kalma alışkanlık işte. :? Sonra deep'i kaldırdım.Bu sıralar pc sanki sapıtıyor gibi ama sonra geri düzeliyor.Bir yedek alıp tekrar sistem kurmak istiyorum.Bu konuda bir sorum olacaktı:
80 GB'lık HDD'nin 10 GB'si yok, arayıp sorduğumda oranın yedekleme işlemi için ayrıldığını ve her programla görünmediği söylediler.Bilgisayarla işletim sistemi CD'si gelmedi, ona da backup alın cd vermiyoruz dediler, sadece C birimi vardı sistemde.Şimdi format atsam o 10 GB geri gelir mi? Gelirse benim özel yedekleme alanım bir daha oluşturulamaz mı?SATA HDD var haliyle bunu XP'ye tanıtmak zorunda kalır mıyım tekrardan? Daha önce hiç SATAlarla uğraşmadım hep PATA kullandım.Sorularıma cevap verirseniz müteşekkir olurum.İyi çalışmalar.İyi günler. ;)
.eem.

OG

SATA-XP arasında bir problem olmaz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

KAZIMUGUR

Biraz karışık cevaplamaya çalışayım.
Partition magic çok iyi bir disk bölümlendiricisi.Hiren boot da olabilir.
Wîn altında yeni bölüm oluşturabilirsin.

Toptopu pek bilemeyeceğim,markaya göre değişik olabiliyor ama disk vermeyeni yeni duydum.Bazı sitelerden bulunabilir.Olmazsa sürücüler dert değil hemen hemen  her yerde var.Bir kez indirdinmi gerisi kolay.

Format atacaksan yedeklerini al.Dikkat et böcüklü olmasın.
Sonra kendince bir disk alanı ve sayısı planlaması yap.
Örnek,ben programların hiç birisini riske atmak istemiyorum,aslında başka alana kurulu bazı programlar çalışıyor bazıları çalışmıyor.Hepsini c ye kuruyorum.Sonra set upları pdfleri filan başka bir alana.
Bir başka partisyonada ghost programının kendisini ve imajları atıyorum tabii yer müsait.Ara ara eminsem temizlik yapıp gerekenlerden sonra yeni imaj alıyorum ,yer olmazsa eskilerden bazılarını siliyorum.
Eski bir hdd de,tüm programları kurduğum intte bağlanmadan önceki ilk imajım duruyor gibi...
İstersen bu imajları ağdaki bir pc ye ,dvd ye atabilirsin ama uzunsa dvd değiştirirken sorun olabilir amman dikkat.En iyisi pc kayıt edip sonra dvd ye yedeklemek,ya da harici hdd.
İmaj genelde 1/3 oranında yer kaplar.
Sağlamcılar imajı başka bir hdd ye atıyor.
İmaj alırken kurtarma diski oluşturabilirsin.Hiç açılmayacak hasarlarda sistemi boot eder.Ghostun doğrudan boot eden cd leride var.Bu konuyu aster hocamla bir ara konuşmuştuk.Dosta çalışanı küçücüktür ama etki aynı.
Format atarken hdd nin istediğin yerini istediğin gibi biçimlendir bölümlendir .Önerim tam biçimlendirmek.Altta bir şeyler kalmasın,her kurulumdaki farklı davranışın sebebidir hızlı biçimlendirme.
Satalara da sorunsuz kurarsın farklı olan raid yapmaktır bazı minik dosyaları diskette olur ya da yerini bilirsen kurulum cd sinden alıp diskete kopyalarsın,kurulumda ilk aşamada kullanırsın tabii dos da.
Ghost 2003 satalarda önerilmez,ilk çıktığında yoktu sonradan güncelleme ile sata desteği geliyor .Ama ghost9-10 daha önce bayka arkadaşımızlada yazıştık var ve sorunsuz.Ghost 12 çıktı ve çok iyi ama henüz serial yok .Ararsan dikkat et ilk zamanlar bu tip şeyler hekcilerin en gözde vasıtası.

Son olarak KİS kaspersky internet security şaşmayın derim.Eskiden yanında bissürü şey daha kuruyordum,ama hiç iş düşmedi hiç bir şey bulamadılar bende emekli ettim ,yakında bende olacağım,yani kasper gerek bırakmıyor ilk taramadan sonra pek zararıda yok.Bazı üstadlar inte bağlanmadan çalışırken kapatıyorlar.
Başka akla takılan olursa buralardayız kardeşim. :)

OG

SATA imaj için Acronis.True.Image mükemmeldir.

KAZIMUGUR

Hocam imaj sonrası win kurulum cd si istemeden tamamlandığı oldumu hiç ?

OG

4-5 yıl dır image almıyordum. Sizinde malumunuz problemler sebebi ile bütün PC lere image almaya karar verdim. İşin uzmanı arkadaşa sordum. Bana alternatifsiz olarak kullanmam gereken programın bu olduğunu söyledi ve programı dün verdi, SATA için de bundan başkasını kullanamazsın dedi. Henüz işleme başlamadım. Fakat windows cd si isteyecek olsaydı bana hatırlatırdı.

Programı upload ediyorum. Dosyalar CD image şeklinde. Yani önce CD ye yazılması gerekiyormuş. Ve PC'nin direk CD ile açılış yapılması gerekiyormuş.

Alıntı YapAcronis True Image programının görevi, sabit diskteki verileri imaj dosyalarına aktararak sistem güvenliğini kusursuz hale getirmektir.

Yazılımdan, dosya artıkları yüzünden giderek azalan Windows performansını artırmak amacıyla da yararlanılabilir. Gelecekteki tüm geri yüklemeler için işletim sistemini ve aygıt sürücülerini kurduktan hemen sonra sabit diski bir kez yedeklemek yeterli. Disk imajı diğer sabit disklere, ağ bilgisayarlarına, CD/DVD'lere aktarılabiliyor. İmaj dosyaları sabit disk üzerindeyse, sanal sürücü olarak kullanılabiliyor. En büyük yenilik programın Windows oturumunda kullanılabilmesi. Yani sistemi açılış disketiyle başlatmak gerekmiyor. Recovery CD/ DVD'si ile farklı medyalardaki imaj dosyalarına göz atmak, USB ve Firewire sürücülere veri aktarmak mümkün. Kullanıcılar her ufak değişiklikte diskin tamamını yeniden yedeklemek zorunda değil. Doğrudan Windows üzerinden erişilemeyen güvenli disk alanı, virüslerin imaj dosyalarına zarar vermesini engelliyor.

Alıntı YapAcronis True Image ile sisteminizdeki diskleri yedekleyebilir, yedeklemelerinizi geri alabilir ve tam disk kopyalaması yapabilirsiniz. Yedekleme programları arasında yapılan karşılaştırmalara hemen hemen tüm testlerde birinci sıraa yer almaktadır.

- Çevrimiçi disk yedekleme oluşturabilme
- Yedekleme kayıtlarına bakma
- Otomatik yedekleme planlama
- Disk yedeği doğrulama aracı
- Disk sürücüsü kopyalama ve yükseltme
- Çoğalan disk yedeklemeleri oluşturma
- Kişisel dosya ve klasörler ya da sistem girişlerini geri alma
- Güvenlik bölgesi(Diskinde yedeklenen dosyaları saklayamayacak kullanıcılar için)
- Başlangıç kurtarma yöneticisi
- Tüm boyutlardaki sabit diskler için destek
- Geri almadan sonra sistem dosyalarını denetleme
- Şifre koruması
- Kullanıcı tanımlı sıkıştırma düzeyleri
- Tüm düzeylerdeki IDE ve SCSI RAID denetim desteği
- Bölüm tipini, dosya sistemini değiştirme

http://rapidshare.com/files/29353551/Acronis.zip.html

30 küsür MB. İnşaallah hatalı yüklenmemiştir.