Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

pic16f84a rs232

Başlatan taytis, 04 Mayıs 2007, 16:27:06

taytis

Arkadaşlar selam ,kafayı kırmazsam iyidir ,f84a 'dan rs232 portunu kullanıp bir veri göndermek istiyorum bunuda hyper terminal 'de görmek istiyorum ,fakat iş nafile ,proteus 'ta çalışıyor fakat canlıda tık yok ,xp 'den kaynaklanabilirmi ,rs232 'de kısa devre etmem gereken şeyler varmıdır.

teknikelektronikci

5.bacak şaseye verdinizmi? ayrıca capraz bağlantı yaptınız öyle değilmi ? (tx rx lerde) bunlarda bir emin olun derim duruma göre eğer özel değilse açık kodlarını koyun derim kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mcan

picle denemeden önce rx ve tx uçlarını birleştir gönderdiğin veriyi aynen alıyorsan bilgisayarın çıkışında bir sorun yoktur.aynı şeyi kullanıyorsan max232 nin pice bağlanacak uçlarını birleştirerek dene eğer buradada sorun yoksa pice gelene kadar herşey normal demektir.gerisini picde ara

taytis

Arkadaşlar max 232 yerine hin 232 diye bir entegre kullanmay açalışıyorum ,datasheeti max 232'in aynısı, belkide hyper terminal ayarlarını yapamıyorum ,com portunun bozuk olduğunu sanmıyorum çünkü aynı port'tan pic programlıyorum ,xp 'de hyper terminal ayarları konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Kullandığım kod aşağıda yazıyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

#include <16F84a.h>
#fuses XT,NOWDT,NOPROTECT
#use delay(clock=4000000)
#use rs232(baud=9600,xmit=PIN_A0,rcv=PIN_A1,bits=8,parity=N,Invert)

main() {

for(;;)

{
printf("xxxxxxxxxxxx\r");
delay_ms( 1000 );
printf("yyyyyyyyyyyy\r");
delay_ms( 1000 );
printf("xxxxxxxxxxxx\r");
delay_ms( 1000 );
printf("yyyyyyyyyyyy\r");
delay_ms( 1000 );

}