2 girip tek cıkaracak birlesmiş

Başlatan M_B, 09 Mayıs 2007, 16:26:46

M_B

Merhaba arkadaslar; Herkese kolay gelsin.
Entegreye 2 video sinyali girip tek video sinyalı cıkaran ( iki sinyal icerde birlesmis olarak ) entegre  varmıdır. varsada  bizim piyasada bulabilcegimiz entegre nosu nedir acaba bu konuda bılgısı olan arkadaslardan yardım ıstıyorum. Tesekkurler
Saygılar
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

Göktuğ

Sinyalleri birleştirmeyi kastetmiyorsundur umarım.
Video matrix switch diye aramalısın. Analog maxim gibi firmalarda pahalı arkadaslar mevcut.
Diger yandan analog switchler lede benzer işlem yaptırılabilir.

M_B

Malesef birlestırmeyi dusunuyorum.
Neden dersenız ıkı kamera yı gırıp tek cıkıs alıp bırlesık olarak TV de ıkı goruntuyu gormek ıstıyorum. Ekranı ıkıye bolmuş sekılde
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

Göktuğ

M_B

Evet arkadas bu entegrelerle calısabılmek ıcın ıyı derecede ıslemcı kullanmayı da bılmek lazım. Bu entegreler benım boyumu asıyor. Ben bıraz daha basıt tur arıyorum. Yardımların ıcın tskler.
Saygılar

fatihsatir

M_B bu işin yapılabilmesi için çok iyi bir programlama bilgisi ve bunlara ek olarak renk seviyelerinin belirlenmesi, komşuluk etkileri, renk olasılıkları, maksimum seçici görüntüleme hakkında birkaç birşeyin bilmesi gerekmektedir. Tabikii bunlara ek olarak da..... yazılım...!
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

aslan_korhan

Bir ekrana 2 görüntü vermek pek mantıklı değil.
Bir görüntünün boyut oranı 4:3 olduğundan ekranın yarısı boş kalır.
4'e bölersen mantıklı olur.
Bir tane 4'lü Quad Procesör al kurtul bence. Bu cihazların fiyatı baya düştü artık.
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

ibrsel

Bir ekrana iki görüntü vermek yerine seçici devre yaparak sırasıyla veya sen senin seçtiğin video görüntüsünü TV ye aktaran bir devrede yapabilirsin.Bu dahada kolay olur..