106 ekran plasma tv için güç kaynağı

Başlatan ayhani, 14 Mayıs 2007, 10:04:42

ayhani

Merhaba arkadaşlar. 106 ekran plasma televizyonun elektrik kesintilerinden ve dalgalarından etkilenmemesi için kaç VA'lik ups gereklidir. Plasma 450 Watt gücünde. Önce 750 VA, sonra 1000 VA'lik iki ups denedim ama upslerin enerjisini kesiltiğimde hemen TV kapanıyor(UPS'ler bigg diye bir marka). Acaba seçtiğim güçmü yanlış yada bu ups'mi kötü. Elektrik kesildiğinde 1 dakika açık tutsa yeter.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

deserteagle

Üstad bir kaç tane ups söktüm 600 va yazanların aktif gücü 300 watt yani sen kafadan 1.2 kva lık alırsan nereden baksan 5-6 dk götürmesi gerekir.marka olarak powercom tunçmatik vs al.
Saygılarımla

roleci

Alıntı yapılan: "deserteagle"Üstad bir kaç tane ups söktüm 600 va yazanların aktif gücü 300 watt yani sen kafadan 1.2 kva lık alırsan nereden baksan 5-6 dk götürmesi gerekir.marka olarak powercom tunçmatik vs al.
Saygılarımla

Sonuçta UPS kalitesi mi sorun oluşturuyor acaba...

Fakat 600VA UPS'ler bir PC'yi ve bir CRT Monitörü besleyebiliyorsa...(300VA+100VA)...

mustafacan

bence ups seçiminde kullanılacak alana göre; eğer değerli bir malzeme ise online ve iyi bir ups almak lazım.  eğer daha uygun offline bir ups alınırsada ozaman çıkısındaki kondansatörleri güçlendirmek lazımki röle devreye girene kadar herhangi bir kesinti yaşanmamalı. UPS alırkende gerçek değerlere dikkat etmek lazım. 600 watt mıdır 600VA mıdır dikkat etmek gerekli.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!