BITIRME ICIN PIC OGRENMEM GEREKIYOR!!!

Başlatan sercanblbn, 15 Mayıs 2007, 21:48:45

sercanblbn

Ben Pamukkale ÜNI. elekt-elektronik müh. 3. sinif ögrencisiyim. 4. sinifta bitirme projesinde pic ile ilgili birseyler yapmak istiyorum ama pic ile ilgili hicbirsey bilmiyorum, neyi nasil kontrol edecegim hakkinda da hicbir fikrim yok. Bana yol gösterebilir misiniz??? Simdiden ilginize tesekkür ederim...

aykut54

kardeşim öncelikle sitemize hoş geldin bitirme tezi olarak hangi projeyi yapmak istiyorsun bildiğimiz bir proje ise yardımcı olmaya çalışırız

cenkishan

slm kardes ne konu üstünde dusunuyosun projeni yoksa ortada proje yokmu.COK İLGİNÇ elektronik müh. 3.SINIFTASIN ve picle ilgili birsey bilmiyosun.BANA cok acayip geldi.sen ne yapmak istedigini sole yardımcı mutlaka olunur.
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

sercanblbn

oncelikle ilgilendigin icin teşekkür ederim.
pic ile ilgili birsey bilmedigim icin kafamda birsey yok. sonucta 1 senem kaldi, bitirmeden dolayi da sene uzamasini istemiyorum. O yüzden cok kasinti bir proje istemiyorum, oyle dandik bir proje de istemiyorum. Cok sey istedigimi biliyorum aslinda ama...
ya hoca da pek yardimci olmuyormus, ne yapacagimi bilemiyorum.

sercanblbn

pic ile ilgili ders 4.sinifta aciliyormus normalde ama hoca acmayacakmis onumuzdeki sene. hoca yapilan projeleri gosterdi biraz. Kayan yazi projesi var kocaman bisey. belki seneye onun wireless li olanini veririm dedi. Bi de cizgi izleyen robot vard1, ama sadece siyehi algilayan sensörler kullanilmis, onun icin de daha kapsamli sensörler kullanilmisini yaptirabilirim dedi

aykut54

bitirme tezi şimdi mi lazım yoksa seneyemi

sercanblbn

seneye lazim ama hoca bu seneden konuyu belirlememizi söyledi...

SpeedyX

Arkadaşım okumak lazım, bir kitap al mesela, 16f84 falan anlatan, öyle başla otur oku. 16f84+led+direnç+kristal al kur bunlarla oyna... Okadar okumuş bir arkadaşsın sonrasını zaten yaparsın.

ustad

mustaphaerdem

Bu sene bitirme Projesi olarak ytü bilgisayar mühendisliğinde okuyan arkadaşım telefon kontrollu otomasyon projesi yaptı.

Projede MT8870 dtmf receiver entegresi ve pic kullanarak rölelere kumanda etti.

Fikir olması açısından söledim. Bu entegreyle çok güzel projeler çıkabilir.
Korkarak yaşıyorsan sadece hayatı seyredersin.

ilker_32

Alıntı yapılan: "SpeedyX"Arkadaşım okumak lazım, bir kitap al mesela, 16f84 falan anlatan, öyle başla otur oku. 16f84+led+direnç+kristal al kur bunlarla oyna... Okadar okumuş bir arkadaşsın sonrasını zaten yaparsın.
SpeedyX hocam gibi düşünüyorum. Sen hocanın PİC'leri açmasını bekleme otur çalış hocan PİC konusunu açtığında çok rahat edersin. Sen bunu 4. sınıfa kadar halledebilirsin... :lol: