PicBasic Pro'da 18F serisi derleme

Başlatan eponymous, 19 Mayıs 2007, 22:33:38

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "eponymous"Vala hocam öle abartı bi özelliği yok :) 18f2550 kullanacaktım proje için.Onu başka yerde kullandık.Bu da onun eşdeğeri olduğu için bunu kullandık ama sorun üstüne sorun

hocam 18f2455 in data shhetine baktım aslında çok güzel özeliği var en öenmlisi 12 kanal adc ve usb desteği var  bence sizin hatanız bu usb tanımlamalarındanda ollabilirmi ? kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

eponymous

Uzunca bir uğraştan sonra çözdüm olayı,derledi.Fakat ne kadar sağlıklı olduğunu bilemiyorum.Dervreye takıp deneme fırsatım yok şu an.Şöle oldu:
koda @ INCLUDE "P18F2455.INC" ekledim ilk olarak.Ve MicrocodeStudio default olarak mpasm nin yerini proteus/tools kısmından görüyordu.Bunu değiştirip mplab 7.3 sürümünü kurdum.Bu dizinin içindeki p18f2455.inc dosyasını alıp Microcode Studio nun gördüğü proteus/tools dizinindeki uygun yere attım.Bu şekilde yaptıktan sonra ilk verdiği plldiv hatasını vermedi.Fakat bu sefer p18f2455.inc dosyasının içindeki trisb trisa vb yazmaçlarıyla ilgili bikaç hata verdi.Bunu da inc dosyası içinde bikaş değişklik yparak hallettim.
Teşekkürler hocam.