C# 'a flash dosyası eklemek_??

Başlatan INFINITY, 25 Mayıs 2007, 10:37:05

INFINITY

Arkadaslar ev otomasyonu için yaptıgımız arayüzün dahada etkili olabilmesi için animasyon koymak istiyoruz... Bunu C# ta nasıl yaparız bilginiz varmı acaba???
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

conavar

hocam netten soyle bir baktım sanırım sizde görmüşsünüzdür ama
bu kodları denediniz mi acaba ?
Uzman hocalarımız yardıcı olacaklardır ama benim C# biLgim yok visuaL Basic ile uğraşıyordum...bu tür ihtiyacım olmamıştı :)
Yapacağınız bu projeyi bizlerle paylaşacak mısınız peki ? merak ettim sanırım cok kımıL kımıL cıvcıvlı birşey olacak :P

Alıntı YapÖncelikle formunuzun toolbox kısmına sag tıkladıktan sonra add/removeitems kısmından axShockwaveFlash componentini seçip ekleyiniz.daha sonra toolbox kısmında oluğan nesneyi sürükleyerek formun üzerine brakınız.Şimdi formunuza bir adet openfile dialog ekleyerek aşağıdaki kodları yazınız;
private void button1_Click(object sender, System.EventArgs e)
{
OpenFileDialog ofile = new OpenFileDialog();
ofile.InitialDirectory = "C:";
ofile.Multiselect = false ;
ofile.Filter = "Flash File (*.swf) | *.swf";

if (ofile.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{
// Dosyam?z? seçtik ve ?imdi flash filmini oynatal?m.
axShockwaveFlash1.LoadMovie(0, ofile.FileName);
}

}

private void button2_Click(object sender, System.EventArgs e)
{
// Oynat tu?u ile daha önceden durdurulmu? olananimasyona devam ediyoruz.
axShockwaveFlash1.Play();

}

private void button3_Click(object sender, System.EventArgs e)
{// ve Durdur Butonu
axShockwaveFlash1.Stop();

}
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

INFINITY

@CONAVAR hocam inşşlh biterse projemiz daha öncekini koyduğumuz gibi bunuda picprojeye koyacağız inşşlh...

arayüze flash koyunca baya görsel bişeyler olcak, ayrıca hoş ve estetik olacak...

acaba o sitenin adresini vermen mümkünmü...

Ben türkçe aramadım direk ingilizce arayınca göremedim o siteyi...

bakalım uğraşacağız inşllh yaparız...
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

conavar

Site BURADA
buyrun hocam...
umarım becerebilirsiniz :) cok estetik olacağını sanıyorum ;) başarılar diliyorum size
Selametle
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

INFINITY

teşekkürler kardes İnşallah Alnımızın akıyla çıkarız bu işten...