Trafolu Ethernet (RJ45) jack ariyorum. Nerede bulurum?

Başlatan optech, 02 Haziran 2007, 15:25:51

optech

Trafolu Ethernet (RJ45) jack ariyorum. Turkiye'de nerede bulurum?

Asagidaki linkte bir ornegi var...
http://home.comet.bg/datasheets/Cvi%20lux/TS8P8C-PCB-TRAF.pdf

Bunu bulamassam ethernet transformer kullanmayi dusunuyorum. Ama karakoyden bulabilir miyim? Bildiginiz model var mi?

Tesekkurler...

mika

karaköy'de bulamamıştım, yurtdışından bir siteden almıştım bir ara.
aldığım siteyi bulursam yazarım.
Verdiğiniz linkten de alınabilir ama kredi kartıyla satış yapmıyorlar.
ups, dhl gibi kargo firmalarından birinde hesabınız varsa http://www.mouser.com dan alabilirsiniz.

arslan74

Merhaba,

Öyle özel ürünleri Karaköyen daha ziyade, Elektronik hurda malzemeler satan yerde olabilir. Bozuk bir ethernet kartından sökebilirsin.

Selamlar.

optech

Göktuğ

Trafolu Ethernet (RJ45) jack ve/veya sadece ethernet transformerden  1 tane lazımsa yollıyabilirim. Sirkette degişik projelerde kullanıyoruz.

optech

Aslina bakarsaniz bu devre benim bitirme tezim. Hocam da 9 tane istiyor bu devreden. 1 tane yetersiz olur. Ama sirkette kullaniyorsaniz elinizde de yeterli miktarda varsa satabileceginiz kadar satin almak isterim. Ya da aldiginiz yeden ben de kredi karti ile alabilirsem o da olabilir.

Teklifiniz/yardiminiz icin cok teşekkürler.

Göktuğ

1 taneyi elimdeki sample lardan verecegim.
9 tane malzeme satmayla ugrasacaklarını sanmıyorum. Ama genede sorarım.

files

8li ethernet  switch var.  içinde 8 adet modul var. bunların her biri trafolu olsa gerek.   Perakende 19YTL olarak satılıyor. Jak 0.1 $  dır.  Prototip çalışmalarınız için az sayıda gerekiyorsa  bunu kullanabilirsiniz.

Aslında trafo ve soket kullanmasanız da olur. Devrenizi  ara kabloyla doğrudan bu alete bağlayın. Gerekli bağlantı otomatik olarak ayarlanıyor. cross-düz kablo fark etmez.  

Devrenizden gelecek 0..5 volt seviye ile kullanacaksanız bunun kartını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabi seri üretim için uygun olmaz.

İçindeki çip 5 volt ile besleniyor. Dışarıdan 7.5V dc girip 34063 ile regüle. Güzel alet. internet paylaşımı için kullanıyorum .