3 lü mosfet sürücü

Başlatan XX_CİHAN_XX, 04 Haziran 2007, 12:27:42

XX_CİHAN_XX

Arkadaşlar piyasada bulabileceğim 3 çıkışlı mosfet sürücü entegresi arıyorum.Mos lardan 10A akıtacam(3x10A).IRFZ44 kullanmayı düşünüyorum.Uygun bir sürücü ismi lazım.Şimdiden teşekkürler.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

XX_CİHAN_XX

Arkadaşlar istediğim akımı verebilen 3 çıkışlı(quad) herhangibir sürücü bulamadım.Tek(single) çıkışlılardan 3 tane yada ikitane double driver kullanarak yapmaya karar verdim.Ancak internette bulduğum driverlerin hiçbirine piyasada rastlıyamadım.Örneğin TC4421 türünde bir mosfet driver işimi görüyor ancak hiç biryerde bulamadım.Daha önce kullandıgınız yada bildiğiniz bir mosfet driver varsa (piyasada bulunan) faydalanmak isterim.
Saygılarımla.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

EES

Zaten IRFZ44 kullanacaksın,neden TC4421 türü bir driver arıyorsun,,,
Optokuplörle bunu yapabilirsin...bütün ac motor inverterlerinde kullanılıyor bu yöntem,,,

HCNW4503 veya TLP250 piyasada rahatlıkla bulabilirsin.

XX_CİHAN_XX

TLP 250 için iki sorum olacak.
1. IRFZ44 ten 9A akıtmam için yeterli olur mu?
2. TLP250 ile IRFZ44 ü sürmek için illa tlp nin girişine pwm mi vermem gerekir.Direk sabit dc verrek IRFZ den bukadar akımı akıtabilirmiyim?
(eğer akıtamazsam mos sürücüleri ile pwm siz akıtabilirmiyim)

Daha önce hiç mos kullanmadığım için biraz acemilik yaşıyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.

buiba

cihan arkadasim mos surmek icin herhangi bir driver ihtiyacin yok.herhangi bir tr ile surebilirsin kac voltta 10 amper akitacagini bilmiyorum ancak bu is icin pwm kullanmadan (70n06) ile yapabilirsin diye dusunuyorum tabii sogutucu sart.bu mosun gate ucunu(aklimda kaldiginca) en ust verimi almak icin 13 voltta seri 100 ohm direncle surebilirsin.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

byka

üstat azımdan aldın lafı IRF360 mosfet için IR2221 sürücüsü

IRF450 için IR2125 kullanabilirisin
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

KAZIMUGUR

TC4426 int-el de var belki akrabaları da vardır.