Video izolasyon trafosu veya devresi nereden bulabilirim ?

Başlatan tormurat, 06 Haziran 2007, 16:08:35

tormurat

Merhaba arkadaşlar. Arçelik 11 sistem televizyona video girişi yaptım. VCD veya uydu alıcısının video çıkışını buraya girdiğimde görüntü alabiliyorum, fakat sorun televizyonun şasesi canlı şase. VCD nin gövdesinde 220v dolaşıyor. Araya bir izole trafosu koymam gerekiyor. Video sinyalini zayıflatmadan 1/1 dönüşümlü bir trafo veya buna eşdeğer bir devre bilen varsa yardımınızı bekliyorum. Herkese kolay gelsin...

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aslan_korhan

220V fişi ters tak.
Video izolasyonu biraz zahmetli bir olay.
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

mustafacan

video rf çevirici ile antenden gir bence.
hatta uydu gibi bir aletten tuneri sök ses video girişinden giriş yap kanal 30-40 kaç ise görüntü alırsın hatta çıkışına bfr96 eklersen 40-50 metreden kablosuz bile izlersin.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

elektronik

100-150 watlık bir izolasyon trafosu kullan diyecem ama yapacağın iş için pahalı kalabilir.

ipek

eski Sony tv lerde bu tlp251 optokupler ile halledilmis birde elektor 6n137 yada 139 ile yayinlamis idi
http://rapidshare.com/files/35855810/av_Iso.rar.html
tek ve asal sorun bunun'da beslemesi izole olmasi gerekiyor.... :P

aster

Alıntı yapılan: "tormurat"VCD nin gövdesinde 220v dolaşıyor
Bu nasıl cihaz dış gövde de 220 V var? eminmisin? cihazda bir sorun var bence sen onu halletmeye bak

elektronik

Alıntı yapılan: "aster"
Alıntı yapılan: "tormurat"VCD nin gövdesinde 220v dolaşıyor
Bu nasıl cihaz dış gövde de 220 V var? eminmisin? cihazda bir sorun var bence sen onu halletmeye bak

@Aster hocam o televziyonu çok iyi bilirim şasesinde 220 volt var çünkü beslemesi şebekeyle izole değil sadece anten girişi izole edilmiş . ben bikeresinde böyle bir televziyona uydu yayınlarını almak için uydu tuneri takmıştım (900-2150 mhz) güzel çalıştı taki müşteri çanağı çatıdaki topraklı direğe monte edip tv yi havaya uçurana kadar 8O  :P

tormurat

İlgilenen herkese çok teşekkürler arkadaşlar. Bu sorunu çözmenin pratik bir yolu yok gibi görünüyor. Ben genede biraz daha araştıracağım. Basit bi devreyle falan çözersem  forumda paylaşırım...

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.