Wordpad dosyasi icerigini delphide goruntulemek.

Başlatan bunalmis, 15 Haziran 2007, 16:54:27

z

Wordpad kullanarak degisik renklerde, farkli fontlarda, farkli boyutlarda karakterlerle yazilar yazdigim ve aralara resimler yapistirdigim dosyami delphide yazacagim bir programda gostermek istiyorum.

Bunu nasil yaparim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

birkan

illa delphide yaptığın bir formun içinde göstermek zorundamısın, eğer böyle bir zorunluluk yoksa forma koyacağın bir tuşla belgeni word'e açtırabilirsin. Bu çok daha basit olur.

z

Karsina gelen word ekraninda bir tusa falan basinca dokumanda degisiklik olmasi (o an icin ekran goruntusunun vs degismesi isime gelmez).

halukece

Hocam bu linkteki yazı işinizi görür sanırım.

Delphi/MSWord Automation

Kolay Gelsin...

ground

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

z

Tesekkurler fakat anladigim kadariyla bunlar makinada word paketinin olmasini istiyor. Bunun yerine komponent turu bir seyle halledeyim istiyorum.

Loadfromfile('sdas.doc') seklinde de basitce dosya okunsa ve icerigi ekranda beliriverse.

Yapmak istedigim programa bir help menusu hazirlamak. Daha onceleri bu isler icin tool kullanmistim. Ancak cok fazla ugrastirici. Resimli Doc dosyayi hazirlamak daha kolay olacak.

Word değilde wordpad daha uygun. Bildigim kadariyla wordpad windowsun kendi programi.