Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

RB0 kesmesi

Başlatan acetiner, 07 Temmuz 2007, 18:40:23

acetiner

Bir kodum var ve resimde de görüldügü gibi RB0 girişini topraga cektigimde kesme geliyor ve program gayet duzgun işliyor. Fakat ben aynı zaman birkaç bacaktan daha kesme girişi vermek istiyorum, ancak biraz once dogru calısan programı baska bir bacaktan caslıstırmak istedigimde husranla sonuclanıyor. Yardımlarnızı bekliyorum.
Programda RB0 diye belirtmedim sadece kesme programını yazdım

#int_ext
void button_isr()
{

pressed = 1;
}

Shot at 2007-07-07

Prof.EleCTroN

Harici kesmeyi istediğin her pinde kullanamazsın. RB0 kesmesi (harici kesme) sadece o pin için kullanılabilir. Benzer bir kesme türüde RB<7:4> Change kesmesidir. Daha detaylı bilgi için üreticinin data sheetine bakabilirsin.

MURSEL

öncelikle bu  kısım
Harici kesmeyi istediğin her pinde kullanamazsın. RB0 kesmesi (harici kesme) sadece o pin için kullanılabilir. Benzer bir kesme türüde RB<7:4> Change kesmesidir. Daha detaylı bilgi için üreticinin data sheetine bakabilirsin.
incele

ihtiyaclarına cevab vermesi içinde bir yol sunucam  portb deki herhangi bir pine basıldıgında interup gelsin ve hangi pine basılmışsa ona göre işlem yaptırması için ;
;

RB0 hariç diger bacakları (veya )işlemini yapabilecek donanım ile birleştir (veya) işlemin çıkısını rb0 ver   bu sekilde(veya ) işlemine soktuugn herhangi pinlerden birine bastıgımda interrup olusacak ve intterupts kesme fanksiyonun içindede port b yi okuyarak hangi pinden int oluşması istenildigi anlaşılır ve ona göre algoritma oluşturub isteklerine cevab verirsin interupun yükselen kenarda yani - den + gectiginde oluşması içinde ext_int_edge(l to h); low dan high gecinde tam tersi ise h to l yapıcaksın ama yazılışlarını kontrol et tam oalrak yazılışı aklımda değil ok selametle kolay gelsin

acetiner

cevaplarınız için teşekkür ederim. Dediginiz gibi kendi algoritmamla change kemesini yapmayı deniyorum.