s7300 ile Endüstriyel Ethernet haberleşmesi Sorunu

Başlatan bilgehansahin84, 15 Temmuz 2007, 13:32:50

bilgehansahin84

Akadaşlar öncelikle merhaba. Ni hayet askerliğide bitirdik, darısı hala askerde olanlara, yapmayanlara...

Benim derdim s7300 ile ethernet üzerinden online olabilmek hatta heristediğimi yapabilmek. Ama başaRamadım. Olay şu:
Bir adet CPU 314, CP343-1, Giriş/Çıkış modülleri ile donanımı kurdum. Birtane program yükledim ve bilgisayardan görmek istediğim değerleride bir DB ye aktardım. Haberleşmeye gelince, CPU dan pc ye gönderilecek değerler için hiç bir kod yazmadım. KEPserver diye bir programın bu işi yaptğını öğrendim ve kurdum çalıştırdım. Lakin bir türlü online olamadım. Sonra PG/PC den haberleşmeyi, online olmayı denedim ama bir türlü olamadım.

PG -CP343 kablosunu çapraz bağlantı yaptım. CP için bir İP tanımladım ve PC nin internet ayarlarından bu İP ye yönlendrdim. Ama bir türlü bağlantı kuramadım. Daha yazmak istediğim çok şey var ama konu hakkında yazışmalar sırasında karşılaştığım olayları tek tek yazıcam. Şimdilik yüzeysel geçip bu konda bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım istiyorum, BEN CPU YA ETHERNET ÜZERİNDEN NASIL BAĞLANICAM. Hem hardware hem sofware kısmı için yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim...
Önceki kullanıcı adım : bilgehansahin84  ALLAH (c.c) kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. İnsan bu düşünce ile hareket ederse, 'PES' etmek üzere olduğu tüm işlerinden başarıyla ayrılabilir.

sayginay

Kardeşim bilgehan al sana link istediğin ayarları yapıyor kendi yaptıklarınla bi karşılaşltır bakalım belki eksik birşeyler yapıyosundur..
Kolay gelsin..

http://de.hilscher.com/files_manuals/ans7fmse.pdf

bilgehansahin84

Sağol saygın, hallettim. IP ayarlarında ve hardware ayarlarında acemilik yapmışım. Bir yıldan fazla oldu elime almayalı, olacak artık arasıra böyle şeyler. Verdiğin link içinde teşekkür ederim. Fakat o profibus haberleşmesi için ve cp343-5 kullanmış. Yani bu derde derman olmaz. Neyse dostum sağol, görüşmek üzere...
Önceki kullanıcı adım : bilgehansahin84  ALLAH (c.c) kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. İnsan bu düşünce ile hareket ederse, 'PES' etmek üzere olduğu tüm işlerinden başarıyla ayrılabilir.