Dijital sinyal yardim

Başlatan upayi, 20 Temmuz 2007, 19:09:02

upayi

Sevgili arkadaslar bana didjital sinyal girisi lazim butona bastigmda pic e 1 gondermeli  butona basilmadiginda ise o gonderilmeli.
Yalniz bu dijital sinyal hazir cip entegrelerle değilde di,renc kondansatorleler  devre kuracam o sekilde gidecek
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

aslan_korhan

Biraz daha net anlatırsan iyi olur. Ne istediğini pek anlamadım.
PIC'e zaten button bağlarsan tuşa bastığında 1, basmadığında 0 olur.
Bunun için ne gibi ekstra bir devreye ihtiyaç var ?...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

PhD

Alıntı yapılan: "upayi"Sevgili arkadaslar bana didjital sinyal girisi lazim butona bastigmda pic e 1 gondermeli  butona basilmadiginda ise o gonderilmeli.
Yalniz bu dijital sinyal hazir cip entegrelerle değilde di,renc kondansatorleler  devre kuracam o sekilde gidecek

Bu yazdıklarınızdan yanlış anlamadıysam  :roll:  sadece bir direnç ve buton ile yapılır. Butonun bir ucuna +5V diğer ucucu direncin bir ucuna ve direncin diğer ucunuda şaseye bağlayın. Butonla direncin bağlandığı noktadan bastığınızda 1 basmadığınızda da 0 verecektir. ;)

Eğer anlatmak istediğiniz bu kadar basit değilse ne istediğinizi daha detaylı anlatmanızı tavsiye ederim.

Kolay gelsin.
...hiç...

fx

ben de tam olayin özünü anlayamadim ama bi direnc bi buton bide saglıklı olsun diyosan paralel baglı kondansatör kullanman yeter gibime geliyor.

upayi

Dogru bir direnc bir butonla yapmak istiyorum.Yalniz butona bastigimda 1 gelsin istiyorum.
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

aslan_korhan

Buttona basıldığında 1 gelmesini istiyorsan PIC'in girişinden şaseye yaklaşık 10K'lık bir direnç ve girişten +'ya Button bağlayacaksın...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.