ugn3113 sensör

Başlatan turkbowling, 24 Temmuz 2007, 06:30:24

turkbowling

ugn3113 e mıknatısı yaklaştırdıgımda çok ısınıyor normalmi???
çalışmasında bir hata olmuyor ama el değmeyecek şekilde ısınıyor mıknatıs uzakta iken sorun yok yaklaşınca hemen ısınmaya başlıyor benim projemdede yaklaşık 14 saay mıknatıs etkisi altında kalması gerekiyor...

bacak baglantıları
1-vcc
2-gnd
3-out

ete

UGN3113 meknatıs yaklaştırılınca out bacağından GND çıkartır. Aynı bacağı normalde Pull-Up yapmalısınki açık kapalı durumlarını yada 1-0 durumlarını yakalayabilesin. Ancak bu bacağı çok küçük bir direnç ile pull-up yapmış isen bir yerde voltaj bacakları UGB3113 üzerinde kısa devre olacaktır bu durumda UGN nin ısınmasına yol açaçacaktır.
Benimkisi ısınmayı açıklayacak bir varsayım şüphesiz. Doğru teşhiz devreni gördükten sonra verilebilirdi ancak buraya koymamışsın. Hadi devreyi koymadın o konuda bir bilgide vermemişsin. Sonuç olarak işin teşhisini açıklamama bağlı olarak senin yapman gerekiyor.

Sonucuda yazarsan herkes bir şeyler öğrenebilir.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

z

Vcc ve Out ucları karısmıs olmasın?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

stlg

Sevgili kardesim

Isınması hayra alamet değil sistem calıstıgına gore ete  kardesin dedikleri gibi olabilir birde calısma gerilimini dusurerek dene kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

turkbowling

devre çok basit;

1-vcc
2-gnd
3-out

1-3 bacaklara pull-up direnci olarrak 10 k direnç baglı   out ucuda ılq74 opto'sunu tetikliyor

sistem çalışıyor.hatta pull-up direncini kaldırdım gene çalışıyor...
(1 nolu bacak tespiti;ugn3113 yazılı yüzeyini gözhizana getir sol en baç uç 1 numara)

ilginize teşekkürler.

stlg

Evet sen optonu bu acık kollektor cıkıslı elemana baglamakla zaten pullup yapmıs oluyorsun ama ornegin bir kapı girisi surmen gerekse 10k direnci kullanman gerekecek
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.