Motor için aparat

Başlatan DRK, 15 Ağustos 2007, 22:44:22

DRK

Küçük, redüktörlü dc motoru plastik malzemeye sabitlemem gerekiyor. Bu iş için bir aparata ihtiyacım var. Bunu veya benzer birşeyi nereden bulabilirim acaba?
ÇALIŞMAK VE BAŞARMAK ZORUNDAYIZ...

elektronik

Alıntı yapılan: "DRK"Küçük, redüktörlü dc motoru plastik malzemeye sabitlemem gerekiyor. Bu iş için bir aparata ihtiyacım var. Bunu veya benzer birşeyi nereden bulabilirim acaba?

http://www.civata.net/iletisim.asp

Veli B.

@Ahmet_Ahmet, uzun zamandir ozledigim bir nuktedanlikti.
DRK lafim size değil, lutfen alinmayin.

elektronik

Alıntı yapılan: "katana"@Ahmet_Ahmet, uzun zamandir ozledigim bir nuktedanlikti.
DRK lafim size değil, lutfen alinmayin.

ne demek istediğinizi açıklarmısınız ?

Veli B.

Elbette;
cok hos bir hazircevaplik ve espri olmuş. Belki niyetiniz bu değildi ama...

westcoast

Motoru bir yere bağlamak flanş ile oluyor aktarım ise kaplinler ile
bunun içinde civataya tabiki ihtiyaç var.

elektronik

Alıntı yapılan: "katana"Elbette;
cok hos bir hazircevaplik ve espri olmuş. Belki niyetiniz bu değildi ama...

kötü niyet yoktu cevapta biraz espiri vardı . arkadaş sorusunda ayrıntıya pek girmediği için istediği aparatları bulabileceği bir yerin linkini vermekle yetinebildim.

soru sormak en az cevabı  kadar zordur bazen . sorunumuzu anlatamazsak cevap bulmamız zorlaşır sitede sorulan bazı sorular pek anlamlı değil ya eksik yazılmış yada ne demek istediğini anlatamamış.
aslında soru sorma sanatı diye bir konu açsak fena olmaz.

DRK arkadaşım yukarda yazdıklarım için umarım alınmazsın genele yazdım  sen sadece vesile oldun.

Veli B.

Alıntı yapılan: "ahmet_ahmet"...
soru sormak en az cevabı  kadar zordur bazen . sorunumuzu anlatamazsak cevap bulmamız zorlaşır sitede sorulan bazı sorular pek anlamlı değil ya eksik yazılmış yada ne demek istediğini anlatamamış.
aslında soru sorma sanatı diye bir konu açsak fena olmaz.
...

Yeni bir basliga hacet var mi dersiniz. Cem YILMAZ' in dedigi gibi "Buyrun burada yapilmisi var"

http://picproje.org/index.php/topic,4587

Bazi linklerde site isim degisikligi sebebi ile linke ulasilamama gibi bir durum olusuyor. Alternatif yontem;
"--PicProje Forum Kuralları ve Duyurular --"  bolumunde Erol Ustadimin acmis oldugu bir baslik var "Forum'da, Soru Sormadan Önce Burayı Okuyunuz !.." seklinde...

elektronik

yeni bir başlığa hacet yok hocam, çok incelemedim şöyle bir göz gezdirdim  ama  güzel anlatılmış

Fixxer

Hocam sanırım redüktörlü motorlarda zaten bir flanş var plastiğinin mukavemeti önem taşıyor burda ayrıca SAKIN UNUTMA bu motorları redüktöründen bağlamalısın. Motordan bağlanmaması lazımmış ben bitanesini kırdımda  :lol:
...............................

DRK

Konuyla ilgili olarak cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Demekki sorum anlaşılmayacak gibi değilmiş.
Sorduğunuz soruya 9 cevap geldiğini görerek, "sanırım bir çözüm bulacağım" diye konuya bakıyorsunuz ama görüyorsunuzki bazıları, sizin birikiminizin, insanlarla diyalog kurma yetinizin ne olduğunu bilmeden soru sormak konusunda düşüncelerini paylaşmışlar. Soruyu anlamadıysanız ya daha açık anlatılmasını istersiniz yada cevap vermezsiniz. Madem söyledikleriniz benimle ilgili değil neden daha önce çok defa konuşulmuş birşeyi tekrar tekrar söyleme ihtiyacı duyuyorsunuz anlamıyorum doğrusu. Açılan konu başlığı altında konuyla ilgisi olmayan şeyler yazmak, siz ne kadar "sizinle ilgili değil" desenizde bana yapılmış bir saygısızlıktır, bu konu bunu yapanlar tarafından hep atlanıyor bence.
İyi çalışmalar.

Ziya

Alıntı yapılan: "DRK"...Demekki sorum anlaşılmayacak gibi değilmiş. İyi çalışmalar.
Keşke bu ikinci cümleyi yazmasaydın. Çünkü isteğin gerçekten anlaşılmıyor. Bir çok çeşit redüktörlü motor ve binlerce çeşit plastik malzeme var. Plastik malzemelerin de milyonlarca şekilde olanı var. Örneğin motorun içerisine yerleşeceği şekilde bir kalıp yaptırmış ve bu kalıpla plastik malzeme almış olabilirsin. Sabitleme için ya vida, ya sıkıştırma ile veya yapıştırıcı kullanman gerek ki zaten tavsiye edilmiş. Motorun vinçlerde kullanılan redüktörlü motorlardan değilse yapıştırıcı ile de işini görebilirsin. Bu arada sorununu kim anlamış merak ettim.

Alıntı YapSorduğunuz soruya 9 cevap geldiğini görerek, "sanırım bir çözüm bulacağım" diye konuya bakıyorsunuz ama görüyorsunuzki bazıları, sizin birikiminizin, insanlarla diyalog kurma yetinizin ne olduğunu bilmeden soru sormak konusunda düşüncelerini paylaşmışlar.
Bu başlığı sadece siz açtığınız için birtek siz okuyabilirsiniz diye bir kural yok. Başkaları benzer duruma düşmesin diye gayet yerinde cevaplar yazılmış. Foruma girip yazılanları okumak isteyenler de girince boş bir soru görüyor. Bu da zaman kaybı değil mi?
Alıntı YapSoruyu anlamadıysanız ya daha açık anlatılmasını istersiniz yada cevap vermezsiniz.
İnanın bu dedikleriniz sabırla yıllarca yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor... Zaman zaman faydası da oluyor.
Alıntı YapMadem söyledikleriniz benimle ilgili değil neden daha önce çok defa konuşulmuş birşeyi tekrar tekrar söyleme ihtiyacı duyuyorsunuz anlamıyorum doğrusu.
Gerek duyulduğu için. Forum faydalı soru ve bilgilerle dolu olsun istiyoruz.
Alıntı YapAçılan konu başlığı altında konuyla ilgisi olmayan şeyler yazmak, siz ne kadar "sizinle ilgili değil" desenizde bana yapılmış bir saygısızlıktır, bu konu bunu yapanlar tarafından hep atlanıyor bence.
İyi çalışmalar.
Bir de bardağın boş tarafına bak. Yani boş bir soru ne fayda sağlar. Bu konu da böyle cevap yazanlar tarafından hep atlanıyor bence.

İyi çalışmalar.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

DRK

Eğer bir konuyla yeni ilgilenmeye başladıysanız soruyu sorarken nerelere dikkat çekmeniz gerektiğini bilmeyebilirsiniz. Küçük redüktörlü motordan kasıtın ne olduğu sorulsaydı mesela resimini buraya koyabilirdim fakat bunun anlaşılmayacağını tahmin edemiyor insan çünkü dediğim gibi, bu konuyla henüz yeni ilgilenmeye başladım.

Veli B.

Bu hafta sanirim bende bir sorun var.  :D
3 farkli konuda 3 mesaj yaziyorum ve 3' ude polemige donusuyor.
Bu baslik icin;
Sayin Drk,
Mesajimin hangi kisminda saygisizlik buldugunuzu merak ettim, bu bir.

Basligi sizin acmaniz, guzergahi belirleme hakkini size vermez, bu iki.

Soru sormanin esaslari ile ilgili linkin sik sik, pek cok arkadasimiz tarafindan ilgili ve gerekli oldugu dusunulen basliklarda verilmesi artik anonim olmuştur, bu uc. ( ki kanimca halen, ben de dahil okumasi / tekrardan okumasi gerekenler var)

Sizin yetilerinizi ve birikiminizi sorguladigim fikrine nasil kapildiniz? bu dort.

Yetilerinizi ve birikiminizi sorgulamadigimi dusunuyorsaniz, kelimeleri nasil farkli kisilere hitaben ama ayni paragraf icinde ve sanki ayni kisiye hitaben yazilmis gibi harmanlamayi becerebiliyorsunuz? bu bes.

Siz de birseyleri atliyor olabilir misiniz? bu alti.

hatta bu sayilari daha da artirmak elbette mumkun... sanirim gerek kalmayacaktir.
Bu sorulari siz cevap yazasiniz diye sormadim. Egomu tatmin ediyorum. Insan boyle yoldan cikarilir demek ki .

elektronik

katana hocam DRK arkadaşımız sizi değil beni kasttetmiş buda 7 :)

asıl sorun bende galiba nereye yazsam orda tartışma çıkıyor  :roll:

neyse hakkınızı helal edin arkadaşlar.
olur böyle şeyler .

burda yüz ifadelerimiz görünmediği için yazılar bazen yanlış anlaşılabiliyor bir espiri sanki alay ediliyormuş gibi algılanabiliyor.

o vidaları eklemeseydim keşke..