Arkadaşlar karar veremedim Delphi mi C# mı?

Başlatan remzi, 20 Ağustos 2007, 16:14:49

JKramer

Alıntı yapılan: JKramer - 29 Aralık 2011, 09:18:43
Sağına soluna biraz baktım ama bulamadım; bedava derken ne kadar bedava? Her türlü mü, yoksa yazılım ticari bir hal almaya başlayana kadar mı?
Her türlü bedavaymış : http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/Vsexpressvc/thread/3030a179-f7be-4f40-84ff-debd6d290b2c/

zamzam23

Bende de son birkaç gün şöyle bişi olustu kafamda: pic işlemciyi c ile programladım, arm için c kullanıcam ve dahası için c.
görsel programlama için vb6 kullanıyorum son zamanlarda diyorum kı onu da c ye gecıreyım ve forumda bi arkadasın c# türkçe eğitim setini gördüm. onu indiriyorum bilmiyorum dogru mu yapıyorum yanlısmı ama vb6 dan c# a gecmeyi planlıyorum. ölümüne kadar herseyde c. yeni sloganım bu:)
peki vb6 dan c# a gecıste ne gibi zorluklar yasarım? vb6 da kaynak bulmak kolay idi örnek bulmak kolay idi. c# da nasıldır? sizce dogru mu yapıyorum?

YARARMAN

Alıntı yapılan: zamzam23 - 29 Aralık 2011, 10:26:44
Bende de son birkaç gün şöyle bişi olustu kafamda: pic işlemciyi c ile programladım, arm için c kullanıcam ve dahası için c.
görsel programlama için vb6 kullanıyorum son zamanlarda diyorum kı onu da c ye gecıreyım ve forumda bi arkadasın c# türkçe eğitim setini gördüm. onu indiriyorum bilmiyorum dogru mu yapıyorum yanlısmı ama vb6 dan c# a gecmeyi planlıyorum. ölümüne kadar herseyde c. yeni sloganım bu:)
peki vb6 dan c# a gecıste ne gibi zorluklar yasarım? vb6 da kaynak bulmak kolay idi örnek bulmak kolay idi. c# da nasıldır? sizce dogru mu yapıyorum?

C#'a geçmeni kesinlikle öneririm.
Çok rahat uygulama geliştirme ortamı var.
Eğer Delphi ve Pascal'da uzaman olsaydın, onda ilerlemeni tavsiye ederdim.
Ancak madem daha öncesinde hep C ile çalışmışsın, Windows uygulamalarını da C# ile yapmanı öneririm.
Kaynak konusuna gelinecek olursak, Google baş tacın bu konuda.
Eğer doğru bir şekilde ararsan, bulamayacağın şey yoktur.
İstediğin kadar örnek uygulama bulabilirsin.

YARARMAN

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 29 Aralık 2011, 10:15:55
bildigim kadariyla delphi ile yazdiigniz programi ayni anda iphone android akilli tablet pc vs web sayfasina entegre etme gibi bir cok özzeligi var dogrumudur ?

Evet, Delphi Prism XE ile iPhone uygulamaları geliştirebiliyorsun.