Dijital resim çerçevesi parçalayan oldumu?

Başlatan mp3dragon, 21 Ağustos 2007, 13:42:30

mp3dragon

Aşağıdaki gibi bir dijital resim çerçevesi içine bakan oldumu? Üzerinde 7" TFT lcd mevcut. Acaba dijitalmidir? Yoksa analog mu? Eğer dijital ise parçalamak için fiyat gayet uygun. Yoksa ben bir tanesini feda edeceğim.  :lol:

İzmir Metro da kdv dahil 188 YTL fiyatı var.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=90334&productid=bd93048

7" LCD TFT ekran
MP3/MPEG4/JPEG format destegi
SD/MMC/XD/MS kart slotu (2GB maks.)
USB giris yuvasi
Takvim ve saat fonksiyonu
Dahili hoparlör
Çoklu dil destegi
Uzaktan kumanda
Farkli efektlerde ve gösterim sürelerinde slayt gösterisi
3,5mm stereo kulaklik girisi
Dik durmayi saglayan destek ayagi
477gr ürün agirligi
21cm(g), 15.7cm(y), 4cm(d) ürün boyutlari
DC 9V adaptör için giris jaki
AC 100-240V arasi uyumlu güç adaptörü

İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

ise

genelde ekran analog trident modellerine bakmıştım. toshiba veya nec ekranlar çıkmıştı içerisinden.  vga modülle beraber kullanmak gerekebilir.

mp3dragon

TV ler için analog olması normal de burada SD/MMC ve USB bağlantısı var.
Ebay da bir ilan var şöyle diyor;

http://cgi.ebay.com/3-5-inch-LCD-digital-photo-frame-support-JEPG-SD-MMC_W0QQitemZ230163936391QQihZ013QQcategoryZ150043QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

3,5" TFT photo frame

Product Description:
☆ Chip:NXP LPC2103+Solomon SSD1928
☆ Screen: 3.5-inch TFT Panel (320*240),A grade without black spot
☆ Supply power:Adapter (5V/1A)
☆ Screen: the resolution up to 480*272
☆ Functions with Auto picture browse and manual picture browse. Auto browse are with unction of adjustable slide interval time
☆ Support photo format: JPEG
☆ Support memory cards: SD/MMC (32MB~2GB)

Göktuğ

Alıntı yapılan: "mp3dragon"Acaba dijitalmidir? Yoksa analog mu?

Digital bence.

ise

Solomon SSD1928 decoder hem analog hem digital ekranları desktekleyebiliyormuş. belki bununki digital 18 bit tft dir en fazla bunu 262k destekliyormuş

Göktuğ

Burada cmos sensor kullanılmaması ve sd kart kullanılması sebebiyle digital calısıyordur. Sonucta pek farketmeyecek mp3dragon için. Her iki sistemi destekliyor chip.

mp3dragon

olursa chip bonus olurda, asıl ekran digital olursa temin ve fiyat konusunda bayağı bir rahatlamış olacağım. Chipin datasheeti yok. İstek yapıyorsun gönderip göndermeyecekleri muamma.

aYe

Bu senenin baslarinda TFT'si için philips'in 400YTL'lik portatif dvd player aldım parçaladım ve içinden analog çıktı.

Anladım ki bu fiyatlara dijital babayı çıkıyo  :lol:

Tabi bilinmez, birinin eline parti mal dijital denk gelmiştir kullanmıştır, olurmu olur...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

mp3dragon

Madam ve Mösyö Curie birkaç miligram radyum için binlerce ton toprağı işlemişti.

Bilim uğruna çalışmalara devam edeceğiz.  :lol:

Belki yakalarız. Olmasa ne yapalım güzel bir resim çerçevemiz olur.

Tekil fiyatlar bizi yanıltmasın. Parti olarak alınırsa lcd parasına cihaz yapılabilir.

Cetinal

ben bakmadım ama www.gittigidiyor.com  a bi bakın isterseniz bazen yarı fiyatına bile olabiliyor ürünler

dijital74

@Mp3Dragon hayırdır napacaksın lcdyi_? Yine bir mp3 player dizaynı mı yoksa_?

picusta

Biraz büyük değil mi?
Bence 3.5"'lik olan fena değil. Dijital olma olasiligi yüksek, sökmeden bilmek zor. Hem analog olsa bile, nasil olsa D/A devresi olmayacak mi? Entegre de güzelmis.

mp3dragon

picusta hocam,
10.4" gerçekten buyük. Maksadımı aşıyor ama içinden digital çıkması anlamında hemde fiyat anlamında örnek verdim. Yoksa sizde biliyorsunuz 120 usd fiyata sadece 10.4" lcd bile hayal gibi birşey. İçinden çıkacak parçalar (çerçeve kasası ve socket dahil) de cabası. Sadece ebay mı? - yurtiçi mi?  kararsız kaldım. (gümrük meselesi)

Bir de hemen alıp kullanma şansım olamayacak (sürücü meselesi)

picusta

3.5" TFT'de dijital olsa bile dogrudan mikroislemcinin çikisina baglanmayabilir.
ilave sinyalleri üretmek için ufak bir CPLD'ye ihtiyaç duyulabilir, bolarlama voltajlari da çabasi.
sürücü meselesi nedir? yazilimsal sürücü? elektronik sürücü?